UA
RU

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС

Редагувати переклад
В рамках щорічного ярмарку мистецтва viennacontemporary у Відні презентували українську програму Statement Ukraine.

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 1

Фокусом VCT 2022 стала Statement Ukraine — головна мета, якого це забезпечення видимості української культури в Європі та підтримка працівників культури та мистецтва в Україні та тих, хто був переселений за кордон після початку тотальної російської війни проти України.

Statement Ukraine складалася з панельної дискусії «Українська культура на шляху до ЄС/ Ukrainian Culture on its Path to the EU», виставки українських митців «The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom» у Das weisse haus та NFT drop VC STATEMENT UKRAINE Crypto Art Drop.

STATEMENT UKRAINE ініціювали Борис Ондрейчка, художній керівник viennacontemporary та Яна Барінова, раніше директорка Департаменту культури КМДА. Наразі вона працює директоркою з розвитку у viennacontemporary та менеджером проєктів European Policies and Ukraine у ERSTE Foundation.

Панельна дискусія «Українська культура на шляху до ЄС/ Ukrainian Culture on its Path to the EU» включала дві панелі. Метою дискусії було напрацювання дорожньої карти реформ у культурній галузі, визначення пріоритетів та зон відповідальності, залучення до співпраці якомога ширшого кола фахівців України та країн ЄС, окреслення напрямів та розробка KPI для цих складних процесів. Перша панель була присвячена необхідним інтеграційним реформам в державному культурному секторі України. Модерувала першу панель Яна Барінова.

Спікери першої панелі: Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України; Франческа Тіссен, засновниця та голова Thyssen- Bornemisza Art Contemporary (TBA21); Філіп Керн, засновник KEA European Affairs Джудіт Коленбергер, культуролог та дослідник міграції.

Темою другої панелі стало мистецтво та креативні індустрії під час війни. Модерувала другу панель Наталія Микольска.

Серед спікерів другої панелі: Катерина Ботанова, співкуратор фестивалю CULTURESCAPES; Тарас Доронюк, директор з розвитку Інституту KSE; Євгенія Кравчук, заступник голови фракції «Слуга народу»; Таня Малярчук, письменниця; Маркус Губер, керуючий директор віденської бієнале viennacontemporary.

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 2

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 3

«Вражає, що понад 250 українських та австрійських гостей відвідали заходи STATEMENT UKRAINE. Сьогодні ми робимо все, щоб Україна була в центрі уваги у всьому світі, це постійне нагадування про те, що українці гинуть просто за свою культуру, за свою етнічну приналежність і за свій вибір існувати як незалежна держава. Це наша відповідальність, як відбудувати країну після перемоги і як наблизитися до членства в Європейському Союзі. Тому наше дуже серйозне завдання — осмислити історію та сучасні наративи української національної та культурної ідентичності і вступити в конструктивний діалог про них з Європою, і зокрема з Австрією та Віднем», — Яна Барінова, менеджер з розвитку viennacontemporary, колишній директор Департаменту культури м. Києва.

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 4

Також центральне місце Statement Ukraine займає виставка «The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom», де тринадцять українських та міжнародних художників досліджують тему війни, яку курує Катерина Філюк. Виставка проходить під час днів viennacontemporary у співпраці з Das Weisse haus і відкрита для безкоштовного відвідування.

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 5

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 6

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 7

Виставка висвітлює проблеми втрачених чи потенційних реліквій і різноманітних суспільних відносин, які в них закладені. Вона набуває форми спекулятивних і зворушливих мемуарів, які ведуть відвідувача на схід, хоча й намагаються за всяку ціну уникнути будь-яких меланхолійних настроїв, які можуть бути пов’язані з такою подорожжю.

Митці: Kinder Album (UA), Анка Бенера та Арнольд Естефан (RO), Василь Дмитрик (UA), Лія Достлієва та Андрій Достлієв (UA, PL), Гай Кенігштайн (NL), Дмитро Красний (UA), Олекса Манн (UA) , Назар Мартинюк (UA), Metahaven (NL), Юрій Пікуль (UA), Клеменс Пул (USA/UA), Олена Субач (UA) та Cosimo Veneziano (IT).

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 8

Благодійним проєктом Vienna contemporary в рамках Statement Ukraine став запуск Crypto Art Drop для підтримки української мистецької спільноти у форматі NFT drop. Ініціатива включала 8 мистецьких робіт, створених відомими сучасними українськими митцями у співпраці з міжнародним криптохудожниками, яких було відібрано Борисом Ондречко (художній керівник VCT), Яною Баріновою (директорка з розвитку бізнесу VCT), Бенуа Куті (засновник Музею крипто Arts) та Юрою Мироном (провідний український криптохудожник). Проект побудований на платформі Tezos і відбувся за підтримки Музею Crypto Arts і 0x4rt.

NFT вже представлено на платформі objkt.com та були продані через аукціон. Більша частина коштів отриманих від продажу творів мистецтва NFT була передана на підтримку української організації – Dattalion.

Мета проєкту: надання сталої підтримки українським художникам шляхом об’єднання сучасних українських художників із міжнародними крипто художниками та надання їм допомоги в запуску їхньої роботи на відповідних цифрових мистецьких платформах для підвищення обізнаності про їхню роботу та звернення до нових колекціонерів. Поєднання західних і східних художників і мистецьких сцен, а також збір коштів для благодійних організацій, пов’язаних з мистецтвом і культурою в Україні.

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 9

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 10

У Відні пройшла панельна дискусія про культурну Євроінтеграцію України на шляху до ЄС-Фото 11

Фото: Lidiia Yudina, Valerie Maltseva

Читайте також: СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ МИТЦІ У СПІВПРАЦІ З МІЖНАРОДНИМИ КРИПТОХУДОЖНИКАМИ СТВОРИЛИ БЛАГОДІЙНИЙ NFT DROP 

Статьи по теме