UA
RU

В Києві готуються до захисту модерністських вітражів фунікулера

Редагувати переклад
"Зараз Київ регулярно обстрілюють російські загарбники. Вітражі — найкрихкіший вид монументального мистецтва, яке ми так любимо. Захистимо вітражі Київського фунікулеру від ворожих обстрілів!". Київські волонтери розробили план захисту вітражів верхньої та нижньої станції фунікулера. 
київський фунікулер 2

Фото: instagram/dmytrosolovyov

Фунікулер — перлина київського модернізму, і будь-який вибух в радіусі кількох кілометрів залишить його без розкішних вітражів.

Спільнота @map_renovation та волонтерської ініціативи @kitty_soloma розробили план захисту вітражів верхньої станції Київського фунікулера, та вже узгодили його з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та балансоутримувачем КП “Київпастранс”.

В Києві готуються до захисту модерністських вітражів фунікулера-Фото 2

Фото: instagram/dmytrosolovyov

Чому вітражі?

Унікальні вітражі верхньої станції нашого коханого Фунікулеру, який до речі є пам’яткою місцевого значення, створив видатний український художник-монументаліст Іван-Валентин Задорожний в 1984 році. Вітражі дуже вразливі до ударної хвилі та уламків.

Яким буде захист?

12 дерев’яних щитів товщиною 5 см, вкриті вогнестійким брезентом та встановлені із зовнішньої сторони стіни фунікулера, навпроти кожного вітража. До команди, яка провела обстеження та розробила конструкцію входять: архітектори, реставратор та інженер-конструктор. Монтувати щити будуть професійні висотники-альпіністи.

Як підтримати ініціативу?

Прямо зараз триває збір коштів на матеріали: дошки, саморізи, розпірні анкери, вогнетривкий брезент. Сподіваюсь, ви давно мріяли стати рятівницями і рятівниками модернізму — зараз є суперовий шанс ними стати.

Київ вітражі

Фото: instagram/dmytrosolovyov

Монобанк:

банка Мапи Реновації send.monobank.ua/jar/4WnQnhQzZs або картка 5375 4114 0724 5054

Пумб:

IBAN UA443348510000000026007156467

Назва юридичної особи ГО «МАПА РЕНОВАЦІЇ»

Код ЄДРПОУ 43479673

Назва банку АТ «ПУМБ»

Код банку (МФО) 334851

Призначення платежу: благодійний внесок

Захист цих вітражів — перший крок до збереження монументального мистецтва Києва в воєнний час. Зараз формуємо список найбільш вразливих об’єктів культурної спадщини, які можна захистити силами громади, бізнесу і влади. Пишіть в коментарі ваші варіанти!

Інформація: Інстаграм акаунт @ukrainianmodernism

Читайте також: «БОЙОВІ» ГУСИ, ДЖАВЕЛІНИ, КРИЛАТІ РАКЕТИ — НОВІ ЕЛЕМЕНТИ ТРАДИЦІЙНИХ ВИШИВАНИХ РУШНИКІВ З УКРАЇНИ

Статьи по теме