UA
RU

Війна і сексуальне життя: що потрібно знати

Редагувати переклад

У воєнний період змінюється все, в тому числі і правила сексуального життя.

Війна внесла свої корективи у життя кожного українця, як у фізичне, так і в моральне. Постійна напруга, тривожність впливають і на сексуальне життя, як саме, читайте нижче.

Війна і сексуальне життя: що потрібно знати-Фото 1

Наш організм спроектований так, щоб захищати важливі функції в критичний період, тому під час тотального стресу та подій, які загрожують життю, репродуктивна функція жінки часто вимикається. Парадокс, але факт залишається фактом, завагітніти буде ой як непросто.

Хоча є й інша сторона медалі – гіперсексуальність. Це пояснюється тим, що організм хоче залишити після себе потомство перед загрозою смерті, тому продукує велику кількість репродуктивного біоматеріалу та вмикає всі потрібні функції.

Але постійний стрес, відсутність 8-годинного сну, невизначеність, прийом деяких медикаментозних препаратів може знижувати лібідо до мінімума. Які ще можуть неприємності спіткати у сексуальному житті, пояснює психологигя та сексологиня  Маргарита Шавловська.

  1. У жінок бувають труднощі зі збудженням та досягненням оргазму, в чоловіків — передчасна еякуляція та відсутність ерекції.   
  2. Провина вцілілого, думки про те, «як я можу займатися сексом, коли інші вмирають», також можуть викликати зниження сексуального бажання. 
  3. Якщо закохані давно не бачилися, то після зустрічі не очікуйте відразу палких ночей. Після довготривалого утримання бувають труднощі з досягненням ерекції у чоловіків, оргазму — в жінок. Це нормально, не варто хвилюватися. Сексуальна функція відновиться через деякий час, а до цього подумайте, як виражати свої почуття по-іншому.  
  4. Інформація про зґвалтування може викликати підвищену тривогу, відразу до партнера, небажання близькості. Ви можете ідентифікувати себе із потерпілими, і тоді збудження буде лякати. Важливо говорити з партнером про свої почуття. Це дасть йому розуміння, що ваше небажання сексу — не через нього. Якщо такий стан продовжується тривалий час, варто пропрацювати ці почуття відрази, страху, сорому зі спеціалістом.   
  5. Під час війни загострюються міжособистісні конфлікти. Завищені очікування від партнера, неможливість окреслити свої кордони, різні погляди на необхідність евакуації / знаходження у сховищі — все це призводить до взаємних образ та розчарування. Це негативно впливає на лібідо. Також іноді буває складно залишитися наодинці через відсутність особистого простору. 

Читайте також: Новини про згвалтування: як не піддатися страху та паніці

Важливо пам’ятати, що інтимність у стосунках може зберегтися завдяки обіймам, поцілункам, лагідним словам. Займатися сексом під час війни чи ні — це рішення вашої пари. Зараз все те, що з вами відбувається, — нормально. Ви маєте право як продовжувати статеве життя, так і зробити паузу. Але намагайтеся говорити одне з одним про свої почуття та знайти ту форму підтримувати інтимність у стосунках, яка влаштує обох.  

Інформація з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

Фото: unsplash.com

Статьи по теме