Закрити
UA
Життя

Волонтерство vs шахраї: як не натрапити на недобросовісних людей

Поділись:

Хтось прагне допомагати, а хтось наживатися на людському горі.

Поки наша армія протистоїть російській навалі, цивільн люди роблять все можливе, а іноді і неможливе, аби наблизитись до перемоги. Але, на жаль, є й інша сторона медалі, про яку читайте нижче в матеріалі.

Фото: Mohamad Reza Khashai

Напевно, кожен українець за час війни зробив фінансову пожертву або робить це на постійній основі. Але не варто забувати, що є шахраї, котрі кожен день вигадують нові схеми аби фінінсово збагатитись. Ресурс “Свідомі” разом з Українською Волонтерською Службою підготували практичні поради як не потрапити в пути шахраїв. Вони розповіли про найпопулярніші схеми, які краще обходити стороною.

Однакові повідомлення про допомогу в різних чатах

Часто шахраї розсилають однакові повідомлення про допомогу в усі відкриті групи та чати. Люди, звичайно, відгукуються, але замість подробиць, отримують номер банківської картки. Ви завжди можете відмовитися скидати гроші на неперевірені рахунки, адже немає ніякої гарантії, що кошти підуть саме на допомогу.

Створення фейкових акаунтів волонтерів

Шахраї почали створювати фейкові облікові записи ніби-то волонтерів та просили про допомогу. Запам’ятайте, що справжній волонтер особисто не буде просити про таке. Тому якщо вам пише волонтер з проханням пожертвувати гроші – відразу відмовляйте в цьому.

Читайте також: Телефонне волонтерство: як долучитися та отримувати від цього задоволення

Шахраї, що беруть передоплату за свої послуги

Почастішали випадки, коли шахрай бере передплату за такі послуги як евакуація людей чи допомога потерпілим і не виконує її. Тим більше, зникає після цього та не виходить на зв’язок. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, спершу перевірте особу, яка буде надавати послуги, її дані та номер телефону. 

Як перевірити людину?

  • погугліть її номер телефону або скористайтесь додатком “Ти хто”, який легко можна завантажити на телефон. Якщо акаунт був створений нещодавно, на початку війни то ймовірно, що це шахраї.
  • Попросіть співрозмовника надіслати свої сторінки в соціальних мережах. Перевірте, коли вони були створені та яка активність на них ведеться.
  • Переказуйте гроші виключно на офіційні рахунки. Якщо це фонд чи організація, знайдіть її по коду ЄДРПО, подивіться її соціальні мережі, перевірте її керівника. Також можете перевірити чи звітує організація, куди витратила кошти.
  • Якщо людина потребує допомоги, попросіть у неї надіслати фото документів. Часто, шахраї зникають на цьому етапі.

Не бійтеся перевіряти людей та організації, щоб не натрапити на шахраїв.

Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/VolunteerCountry