У сучасному світі ми все частіше жертвуємо якістю сну на користь чогось іншого: закриваємо робочі дедлайни до ночі, читаємо улюблену книжку, або просто залипаємо до другої години ночі в Netflix. Та чи варто продовжувати так жити? Про це поговоримо у новій статті.
Експерти б’ють на сполох: сон не повинен бути якоюсь розкішшю вихідного дня, це необхідність – він такий же важливий, як білки, жири та вуглеводи з їжі, чи правильна гідратація.
Останні дослідження показують, що здоровий сон є важливим для:
А от депривація сну, тобто його відсутність, підривають твою можливість думати ясно, фокусуватись, реагувати та контролювати емоції. Це може стати причиною великих проблем на роботі, в побуті та вдома, і навіть підірвати стосунки з навколишніми.
Хронічна депривація сну підвищує ризик серйозних захворювань, таких як діабет, кардіоваскулярна хвороба, ожиріння та депресія. Окрім цього вона підриває твій імунітет, що зменшує сили організму боротись з хворобами.
Наші потреби у сні змінюються з віком. Експерти наводять такі дані:
Окрім цього на потрібну кількість сну впливає генетика та ряд інших факторів. Кожна людина має унікальні потреби у сні, і ігнорувати їх не можна.
Щоб мати здоровий сон щодня, потрібно засвоїти декілька важливих трюків, які допомагають засинати швидше та спати якісніше.
Є ряд корисних натуральних препаратів, що містять мелатонін – речовину, яка допомагає заснути швидше та подовжує сон. Наприклад, прямо зараз йде тестування такого препарату на сайті Naprobu. Мова йде про Мелоксонін спрей, натуральну БАД, яка допомагає швидше та якісніше засинати. Прочитай відгуки про Мелоксонін спрей та зроби висновки самостійно.
Окрім цього, можна спробувати натуральні чаї: м’ятний, ромашковий. Або молоко з лавандою. Ці напої мають заспокійливий аромат та властивості, тому допоможуть швидше засинати.
Регулярна рутина перед сном допоможе тобі налаштуватись на релакс. Наприклад, за дві години до сну повністю відмовся від будь-яких екранів: від смартфона до телевізора. Увімкни тиху розслаблювальну музику, випий чаю та почитай книжку, або помалюй чи прийми ванну. Дотримуйся розкладу навіть на вихідних та під час свят для максимальної ефективності.
Старайся утримуватись від продуктів та напоїв, що містять кофеїн, після обіду та ввечері. І мова йде не лише про каву, але й про чай, енергетики та навіть темний шоколад.
Якщо ти живеш у великому місті, ти точно могла зіткнутись з шумними сусідами, або тим самим ліхтарем, який світить прямо у вікно. Подолай ці перешкоди за допомогою маски для сну та/або затичок для вух.
Бажаємо тобі гарного нічного відпочинку та здорового сну!