UA
RU

Як почати думати позитивно: 6 способів, які працюють в сьогоднішніх реаліях

Редагувати переклад

Негативні думки та емоції можуть переповнювати вас сьогодні, але не варто забувати, що позитивне мислення – ключ до успіху в усіх аспектах нашого життя.

Позитивно мислити в наш час не так вже й просто, тим паче, що ми 24/7 моніторимо новини та намагаємось самостійно аналізувати ситуацію, що склалась. І, скоріше за все, у вашій голові роїться безліч негативних думок. Як від них позбутися та почати концентруватися на позитиві – читайте в нашому матеріалі.

Як почати думати позитивно: 6 способів, які працюють в сьогоднішніх реаліях-Фото 1

Ми на собі перевірили всі ці методи і хочемо вас запевнити, що вони дійсно працюють.

Зосередьтесь на хорошому

Згодні, наразі це надзвичайно важко, дивлячись на те, який новинний потік ми постійно отримуємо. Але спробуйте згадати щось приємне чи помрійте про щось хороше, хоча б ненадовго. Подивіться на ситуацію під іншим кутом: наприклад, зараз ви маєте змогу ближче познайомитись зі своїми сусідами чи відкрили в собі нові навички. Також уявіть як ви нарешті зустрічаєтесь зі своїми рідними, якщо наразі знаходитесь у розлуці з ними.

Практикуйте вдячність

Відомо, що практика вдячності зменшує стрес, підвищує самооцінку та сприяє стійкості навіть у дуже важкі часи. Подумайте про людей, моменти або речі, які приносять вам якийсь комфорт або щастя, і намагайтеся висловлювати свою вдячність хоча б раз на день. Це може бути подяка знайомій людині за підтримку, сусіду за допомогу, якої ви наразі потребуєте. Дякуйте кожен день і переконаєтесь, що позитивне мислення, все таки, перемагає негативне.

Ведіть щоденник подяки

Кожен день занотовуйте свої почуття, особливо почуття вдячності. Пропишіть детально за що ви вдячні і кому – це допоможе підняти рівень вашого оптимізму та відчуття спокою. Ви можете вести такий щоденник кожен день, а можете ситуативно записувати речі, за котрі ви вдячні. Також можна зображати свої емоції через малюнки.

Дозволяйте собі жартувати

Дослідження показали, що сміх знижує стрес, тривожність та депресію. Це також покращує навички подолання негативного мислення, підвищує настрій та самооцінку. Будьте відкритими до гумору в будь-яких ситуаціях, особливо у важких і дозвольте собі сміятися. Це миттєво покращує настрій і робить речі не такими складними. Навіть якщо вам зовсім не хочеться сміятись, все одно, спробуйте змусити себе хоча б трохи повеселитись, тим самим, ви зможете покращити настрій і зменшити стрес.

Як почати думати позитивно: 6 способів, які працюють в сьогоднішніх реаліях-Фото 2

Проводьте час з позитивними людьми

Намагайтесь знаходити собі друзів або просто співрозмовників, які наповнені оптимізмом та гарним настроєм, незважаючи ні на що. Повірте нам, такі точно знайдуться, де б ви не були! 

Позитивна людина має протилежний вплив на інших. Дослідження говорять, що спілкування з позитивними людьми покращує самооцінку та підвищує ваші шанси на досягнення цілей. Оточіть себе людьми, які піднімуть вас морально  і допоможуть побачити світлу сторону. 

Читайте також: Как быстро избавиться от панической атаки: 5 действующих советов

Практикуйте позитивну саморозмову 

Ми схильні бути суворими до себе і бути найгіршими критиками. Згодом це може спричинити негативну думку про себе, якої важко позбутися. Щоб зупинити це, вам потрібно пам’ятати про голос у своїй голові та відповідати позитивними повідомленнями, також відомими як позитивна саморозмова. 

Дослідження показують, що навіть незначна зміна способу розмови з собою може вплинути на вашу здатність регулювати свої почуття, думки та поведінку під час стресу. Ось приклад позитивної саморозмови: замість того, щоб думати «Я справді зіпсував це», спробуйте «Я спробую це ще раз по-іншому». 

Статьи по теме