UA
RU

Як це було: В рамках ODESSA CLASSICS пройшли «Осінні сезони»

Редагувати переклад
18- 19 вересня в рамках ODESSA CLASSICS пройшли «Осінні сезони».
Як це було: В рамках ODESSA CLASSICS пройшли «Осінні сезони»-Фото 1

Перший вечір пройшов з литовським композитором Гедиминасом Гелготасом і його ансамблем New Ideas Chamber Orchestra (NICO), а в другій вечір Гедиминас диригував Литовським національним симфонічним оркестром.

У цьому році фестиваль «ODESSA CLASSICS. AUTUMN SEASONS» був присвячений мистецтву Литви. Вперше за історію Незалежної України приїхав національний симфонічний оркестр європейської країни!  На Фестивалі Литву представили Камерний оркестр нових ідей NIKO і Литовський національний симфонічний оркестр разом з солістами Аугустою Юсіоніте, Олексієм Ботвіновим і Петером Грегсоном.

NIKO і Литовський національний симфонічний оркестр – це наша справжня національна гордість, тому радіємо, що можемо поділитись з українськими слухачами магією їх виконання. Сьогодні ми свідки особливої події ще й тому, що для Литовського національного симфонічного оркестру це перші гастролі в Україні за час нашої незалежності,

— підкреслив Посол В. Сарапінас.

«Ми разом з Гедиминасом, це була його ідея, яку я палко підтримав, хотіли показати дуже незвичайну програму сучасної класики, новаторського погляду на класичну спадщину і на те, як можна зараз грати творчість того ж Баха і Вівальді, і сучасну музику. В першу чергу виконувалася музика Гедиминеса, а також авторів руху Recomposed», — зазначив президент фестивалю, народний артист України Олексій Ботвінов.

Як це було: В рамках ODESSA CLASSICS пройшли «Осінні сезони»-Фото 2

Литовський Національний Симфонічний Оркестр — колектив топ-рівня, з багатою історією і яскравими актуальними проектами. 19 вересня оркестр під керівництвом композитора і диригента Гедиминаса Гелготасав на гала-концерті представив унікальну програму, присвячену новітньому тренду сучасної класики — жанру «Recomposed» — переосмислення класичного музичного спадщини провідними композиторами сучасності. Прозвучали фрагменти геніального світового хіта «Vivaldi Recomposed» лідера цього руху Макса Ріхтера, його ж новітній твір «Бетховен. Опус 2020», переосмислення Баха від Пітера Грегсона, твори Гелготаса. Солістами виступили: Олексій Ботвінов (фортопіано), ансамбль NICO, АугустаЮсіоніте  (скрипка), Пітер Грегсон(віолончель).

Як це було: В рамках ODESSA CLASSICS пройшли «Осінні сезони»-Фото 3

Пітер Грегсон — один з провідних європейських композиторів та віолончелістів — поряд з Максом Ріхтером — є лідером композиторського руху «RECOMPOSED», кращі твори цього новітнього музичного напрямку були виконані 18-19 вересня в Одесі. Грегсон — ексклюзивний артист DEUTSCHE GRAMMOPHON (записано 5 дисків). Його музика звучить в Голлівуді — наприклад в хітових серіалах «Новий папа», «Бріджертон», кінофільмах «Чорний дрізд» з С.Сарандон і К.Вінслет, «Невеликий хаос» з А.Рікманом.

Читайте також: Маестро краси: Диригент Герман Макаренко про концерт-подяку лікарям та співпрацю із ЮНЕСКО та ВООЗ

Грегсон пише музику для кращих балетних компаній, в тому числі Чиказької, Амстердамської, Штуттгартської. Як віолончеліст Пітер Грегсон виступав в кращих концертних залах світу, від Ройял Альберт Холла в Лондоні до Ельбської Філармонії Гамбурга. Реліз його концерту в голлівудській КепітолСтудіоз в січні 2021 вийшов як відеофільм. Пітер Грегсон співпрацює з різними творчими формами — від популярної відеогри «BOUNDLESS» до показів будинків мод DIOR, BURBERRY, RALPH LAUREN.

 

Статьи по теме