День єднання – нове свято, яке було встановлено минулого року, напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну.
16 лютого 2022 року було оголошено Днем єднання, як тоді зазначалося, з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання загроз.
На початку минулого року іноземні розвідки попереджали Україну про воєнне вторгнення і називали вірогідну дату – 16 лютого. Президент Володимир Зеленський звернувся до українців: «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання».
«Сьогодні ми чітко розуміємо всі виклики, які стоять перед нами, і що з ними робити. Ми впевнені в собі, але не самовпевнені. Ми розуміємо всі ризики. Ми постійно стежимо за ситуацією, прораховуємо різні сценарії, готуємо достойні відповіді на всі можливі агресивні дії», – заявив він, підписуючи новий указ.
За словами Президента, Україна мала що протиставити загрозам: свою прекрасну армію з унікальним бойовим досвідом і сучасною зброєю; українську дипломатію, яка досягла підтримки з боку практично всіх лідерів цивілізованого світу; достатні резерви, щоб втримати курс національної валюти й забезпечити стабільність фінансової системи.
Так і сталося. За тиждень українці протиставили ворогу і армію, і дипломатію, і економічний фронт, і найголовніше – своє вміння єднатися та згуртовиватися.
16 лютого 2023 року Україна святкує другий День єднання в своїй історії.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Офіс Президента України
Читайте також: УКРАЇНА МОЖЕ БОЙКОТУВАТИ ОЛІМПІАДУ-2024