Білл Гейтс – справжній лідер думок. На своєму сайті він регулярно публікує цікаві статті, новини та ділиться рекомендаціями. Наприкінці року Білл Гейтс підбиває підсумки та обирає найкращі книги, а перед початком літа радить, що почитати під час відпустки. Але один із найбагатших людей світу попереджає, що це читання навряд чи здасться комусь легким та невимушеним.
Всі книги, крім однієї, мають справу з ідеєю «руйнування», але не в тому сенсі, як це розуміють люди технічного складу розуму. Нещодавно я виявив, що мене тягне до книг про перевороти (це навіть назва однієї з них) — чи то Радянський Союз одразу після революції більшовиків, Сполучені Штати під час війни чи глобальна переоцінка нашої економічної системи.
Замість типової розважальної книги для читання влітку Білл Гейтс рекомендує звернути увагу на «Результат проекту Розі» Грема Сімсіона і дві попередні книги з трилогії. Ще Гейтс радить біографію своєї дружини Мелінди «Момент підйому. Як збільшення можливостей реалізації для жінок змінює світ». «Я розумію, що упереджений, але це справді найкраща книга із прочитаних мною за останній рік», — каже підприємець.
Читайте також: Кулінарні книги, які мають бути на полиці у кожного
Білл Гейтс називає себе фанатом всього, що пише еволюційний біолог та володар Пулітцерівської премії Джаред Даймонд. Його остання робота «Переворот» не стала винятком. У книзі досліджується реакцію суспільств на кризові моменти: громадянську війну, зовнішні небезпеки, епідемії. Хоч це і звучить депресивно, Білл Гейтс після прочитання книги оптимістичніше оцінює наше вміння вирішувати проблеми.
Тим, хто втрачає свідомість від виду крові, краще не читати цю книгу, але якщо ви знаходите цю тему захоплюючою, як і Білл Гейтс, то вам сподобається книга британської журналістки Роуз Джордж. У ній розказано цікаві факти, які змусять вас по-новому подивитись кров. Назва книги – це посилання на середній обсяг крові в організмі людини.
Читайте також: Говорять вчені: 10 причин, чому варто частіше читати книги
“Здається, що всі, кого я знаю, прочитали цю книгу. Я нарешті вступив у цей клуб, коли мій швагер надіслав мені екземпляр, і я дуже цьому радий», – пише в блозі Білл Гейтс. Повість розповідає про графа, якого засуджено до довічного домашнього арешту в готельному номері в Москві. Книгу Гейтс назвав «веселою, розумною і напрочуд оптимістичною». “Навіть якщо вам не подобається читати про Росію так багато, як мені (я прочитав всього Достоєвського), “Джентельмен в Москві” – дивовижна історія, яка сподобається кожному”, – пише Білл Гейтс.
Цю книгу Білл Гейтс вирішив прочитати через інтерес до теми війни у В’єтнамі. Після прочитання підприємець дізнався багато нового про інші великі конфлікти, ініціаторами яких виступили США з ХІХ століття до 1970-х років ХХ століття. Автор охоплює широке коло тем та допомагає здобути важливі уроки з президентського лідерства.
Читайте також: 6 подкастів про книги та літературу
Білл Гейтс погоджується не з усіма думками, які описує у своїй книзі Пол Коллієр. Але вважає, що великий досвід роботи економістом дозволяє автору міркувати у тому, куди рухається капіталізм, дуже розумно.