Закрити
UA
Мода

5 важливих думок про здоров’я з книги «Їж, пий, худий»

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

Наталія Самойленко – доктор у сфері дієтології та ендокринології. Її книга «Їж, пий, худий» допоможе розібратися в причинах зайвої ваги, підібрати раціон та найголовніше — сформувати звичку правильного харчування. Легкий та зрозумілий авторський стиль, а також оригінальні ілюстрації Наталки Гайди точно не дадуть вам занудьгувати. “Їж, пий, худий” – це не про заборони, обмеження та повчання, а дружні поради, які дуже легко можна застосувати в житті. Ділимося п’ятьма важливими думками про здоров’я, які зачепили нас під час прочитання. 

Читайте також: Книга тижня: Наталія Самойленко «Їж, пий, худий»

 

Не варто рахувати калорії

Кожна людина, яка починає ретельно стежити за своїм раціоном, рано чи пізно стикається з питанням: чи варто рахувати калорії? Про цю тему вчені та дієтологи постійно сперечаються, але є один вагомий аргумент: наука – біологія проти цього. Зв’язок між калоріями та кілограмами посередній, та й не буває такого, що зайві калорії в один момент відкладаються на стегнах або сідницях. На те, чи залишаться вони взагалі у певних місцях, впливає багато факторів: фізична активність, гормональне тло, кількість м’язової тканини тощо.

Якщо ви починали коли-небудь підраховувати калорії, то, напевно, зіткнулися з безліччю проблем. Наприклад, дуже незручно робити це поза домом. В офісі або в когось в гостях ви не зможете дізнатися точну вагу їжі, а якщо зважувати кожен перекушування, то і зовсім можна чокнутися. Ще один важливий момент: таблиці калорійності із різних джерел показують різні цифри. Справа в тому, що калорійність продукту дійсно відрізняється залежно від клімату, де він виріс, і навіть складу землі.

Читайте також: 5 причин, чому варто відмовитись від підрахунку калорій

posts-to-db-Фото 2

Чи потрібно снідати?

Багато хто нехтує сніданком і вважає, що таким чином робить подарунок своєму організму. Мовляв, навіщо з самого ранку навантажувати себе їжею та й часу в більшості випадків на це не вистачає. Але відмова від сніданку, як каже Наталія Самойленко, одна з головних причин появи зайвої ваги. Обмінні процеси у тих, хто снідає, відбуваються на 7-10% швидше, ніж у тих, хто відмовляється від цього.

Якщо після пробудження ви не наситите свій організм, то він вирішить, що йому потрібно дбати про себе самому, тому і починає накопичувати жир “про всяк випадок”, а метаболізм уповільнюється, відповідно. Недоїдання вранці здебільшого виливається переїданням увечері та протягом дня.

 

posts-to-db-Фото 3

Чи можна їсти після 18:00?

Давним-давно міф про те, що після 18:00 їсти не можна, був зруйнований, але навіть сьогодні багато дівчат дотримуються цього правила. Варто пам’ятати, що в другій половині дня обмінні процеси сповільнюються, тому в цей час є вуглеводи не варто. На вечерю варто з’їсти щось легке, але при цьому у вечірньому меню повинні бути корисні жири і легкі білки.

Читайте також: 5 ідей для здорової вечері

 

posts-to-db-Фото 4

Чи потрібні розвантажувальні дні?

Хтось вважає, що розвантажувальні дні – шкода здоров’ю, а хтось, навпаки, постійно дає своєму організму можливість перезавантажитись. То де ж істина? Очищення організму – важливий крок на шляху схуднення, тому детоксикація і розвантажувальні дні дійсно можуть бути корисними. Більше того, вони є обов’язковими при схудненні. Такий стрибок у харчуванні може запустити процес зниження ваги, адже він запускає метаболізм та виводить із організму зайву рідину. Але перш ніж почати зайнятися очищенням свого організму, ретельно вивчіть всю інформацію щодо детоксу та розвантажувальних днів, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. 

 

posts-to-db-Фото 5

Правильний розпорядок дня – основа здоров’я 

Організму дуже складно функціонувати, якщо наш біологічний годинник йде неправильно. Лягати о 3 годині ночі і вставати о 8-й ранку — явно не найкращий режим з усіх можливих. Сон дорослої людини повинен тривати не менше 7-8 годин, якщо вона триватиме менше, то робота багатьох гормонів буде порушена, що й призведе до набору ваги. Чи варто говорити про низьку працездатність, сонливість, млявість і постійні депресії. 

Джерело фото: unsplash.com