UA
RU

Чоловік говорить: Усеїн Бекіров, джазовий музикант

Редагувати переклад
Спільно з музичною агенцією Urban Lys журнал Marie Claire починає серію публікацій "Новий український джаз", у яких знайомитемо вас із провідними іменами сучасної імпровізаційної сцени України. Почнемо з одного з найшанованіших джазових музикантів України — кримськотатарського композитора-піаніста Усеіна Бекірова.

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Кожен вкладає свій сенс у це поняття. Для мене це, перш за все, – чесність. Не лише стосовно себе, але й оточуючих. Справжній чоловік має бути надійним та обов’язковим. А також захисником для своєї сім’ї.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Завжди і за будь-яких обставин залишатися людиною. Бути добрим і співчутливим. Ми переїхали до Сімферополя після депортації, і це були дуже важкі часи. Всі допомагали одне одному. І тато завжди казав: «Сьогодні ти допоможеш, а завтра допоможуть тобі». Навчили ніколи не здаватися. І лише завдяки цьому все вийде.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Це народження моєї доньки Емілії. Все стало по-іншому. Навіть не уявляю, як ми раніше без неї жили.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Напевно, це щирість і наснага. Ну, а взагалі важко виділити щось. Це і сміх дитини, і гарна музика, і цікавий фільм. Після затяжної зими, навіть просто сонячна погода надихає.

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Думаю, що ні. Я постійно вчуся і мені цікаво все нове. Людина розвивається все життя, і це дуже добре.

Усеїн Бекіров 2

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: ZINAIDA, ХУДОЖНИЦЯ, КУЛЬТУРНА ДІЯЧКА

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Я музикант, і для мене це, перш за все, визнання слухачів. Також – коли вже молоді виконавці грають мою музику і запитують моєї поради. Ще – свобода і матеріальна незалежність.

Як виглядає ваш стандартний день?

Вранці, перед тим, як донька іде в садок, ми обов’язково повинні потанцювати з нею хоча б під декілька пісень. І це заряджає мене на цілий день. Потім я їду на студію. Якщо випадає вільна хвилинка – я намагаюся займатися. Зараз підходить до завершення запис мого другого сольного альбому ”Hands” за участі номінанта шести Grammy Майка Стерна зі США. Плануємо реліз у травні.

Які якості партнера для вас важливі?

Надійність, повага, доброта. Коли люди щасливі, їм добре навіть мовчати разом. Ми з дружиною вже розуміємо один одного без слів. Підтримка і віра сім’ї для мене – це головна запорука успіху.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Мені взагалі дуже щастить у житті, бо мене оточують люди, які зі мною на одній хвилі. Це на підсвідомому рівні. Якщо я відчуваю, що з певною людиною мені буде важко, стараюся обмежити спілкування. Намагаюся бути чесним і завжди виконувати обіцяне. Того ж очікую від інших.

Від чого б вам було найскладніше відмовитися?

Відкрию вам таємницю – я страшенний ласун. Не можу відмовитися від шоколаду, тістечок тощо. Якщо у холодильнику лежить щось смачненьке, — я не засну, доки не спробую.

Фото надала прес-служба

Читайте також: #BOOKSHELFY: ПИТЕР КАРДОНА, ФОТОГРАФ И FASHION-ДИРЕКТОР MARIE CLAIRE