Закрити
UA
Что значит би фото
Мода

7 міфів про бісексуальність

Поділись:

Кохання не має статі.  

Що означає би фото

Кадр із фільму «Мрійники»

Щоб не плутатися в поняттях, звернемося до Вікіпедії, яка говорить про бісексуальність:

Бісексуальність – це бісексуальна орієнтація, тобто одна з можливих сексуальних орієнтацій, яка визначається як романтичний (чуттєвий), еротичний та/або статевий потяг до осіб двох статей, не обов’язково однаково і не обов’язково одночасно.

Ця сексуальна орієнтація постійно піддається сумніву та часто критикується. Проте бісексуали були, є і будуть. Давайте познайомимося з найголовнішими помилковими припущеннями, які оточують цю все ще заборонену тему. 

Міф №1: бісексуальності не існує 

Бісексуальність часто вважають плодом фантазії розпещених вседозволеністю. Вірите чи ні, але бісексуальність така ж реальна, як екран, з якого ви це читаєте. Ми не кидатимемося порожніми словами – внизу ви побачите список зірок, які ідентифікують себе як бісексуали (деякі нас відверто здивували). “Бі” – це не єдинороги і не дракони – це такі ж люди, як і ви, сексуальні уподобання яких просто не мають ґендерних кордонів. 

Читайте також: СЕКСУАЛЬНА ЗАЛЕЖНІСТЬ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Міф №2: жінки-бісексуалки все ще перебувають у пошуку

Це, ймовірно, (ні, безумовно) найпоширеніший міф, який циркулює у суспільстві. Люди виправдовують потяг до представників обох статей тим, що бісексуальні жінки просто спантеличені, допитливі або ще не «зустріли правильну людину». Насправді сексуальна орієнтація практично не залежить від бажання спробувати все і навіть принц на білому коні не зможе змусити таку дівчину думати лише про нього одне. 

Не вірите? Тоді звернемося до науки: у дослідженні, опублікованому в Developmental Psychology, вчені буквально слідували за п’ятами за випробуваними жінками-бісексуалками протягом десятиліть. І лише 8% жінок, які у підлітковому віці ідентифікували себе як бісексуали, змінили свої сексуальні уподобання. 

Міф № 3: бісексуали – це люди з гомосексуальною орієнтацією

…які просто бояться заявити про це відкрито та прикриваються потягом до представників різних статей. Ні, ні та ще раз ні! У серіалі «Біла ворона» є яскрава сцена з Івон Орджі, яка зізнається чоловікові в тому, що в минулому вона мала сексуальний досвід із жінками. Коли він заявляє, що для нього це не проблема, адже він теж був в інтимних стосунках з обличчям своєї статі, Івонн вирішує його кинути – для неї це занадто (він, напевно, не бі, а гей). 

Тут ми стаємо на захист бісексуальних чоловіків, якщо суспільство ще готове заплющити очі на жінку-«бі», «прекрасним принцям» доводиться складніше. Стигматизація чоловічої бісексуальності — ще одна проблема, яку вирішити новому поколінню. 

Бі хто це фото

Кадр із фільму «Кохання 3D»

Міф №4: бісексуали частіше змінюють

Існує стійка думка, що бісексуали не можуть бути моногамними. Якщо людина закохана і сексуально задоволена у своїх відносинах, чому б їй не бути щасливою, а шукати пригод на стороні?

Гетеросексуальна дівчина, яка має хлопця, може закохатися в гарного актора. Але ж вона не збирається кидати свого чоловіка через це безневинне захоплення! Ті ж концепції варто застосувати і до бісексуальних жінок, які можуть зацікавитися кимось, але не втілювати свої бажання в реальності. 

На їхній захист виступає наука: все те ж дослідження з жінками-«бі» виявило, що 89% з них були в довгострокових, моногамних відносинах і не мали бажання «піти ліворуч».

Міф №5: бісексуали схиблені на сексі

Якщо вас приваблює і чоловіча, і жіноча стать, значить, ви прагнете сексу вдвічі більше, ніж ваші гетеросексуальні друзі. Якщо вам доступно вдвічі більше «варіантів», ви маєте з ними спати праворуч і ліворуч? 

Можливо, це було б правдою, якби бісексуальність працювала так само, як битва покемонів, але, на жаль, це дві різні речі. Бісексуали не більш безладні чи побожні, ніж ваш найкращий друг чи однокласник, чи той доброзичливий незнайомець, якого ви зустріли вчора у кафе. Кожна людина відноситься до сексу та інтимних стосунків по-різному, незалежно від сексуальної орієнтації. Бісексуальність не є синонімом ненаситної хтивості, 

— каже журналіст Ешлі Коломбо. 

Читайте також: ЯК ПОГЛУБИТИ СЕКСУАЛЬНИЙ ЗВ’ЯЗОК З ПАРТНЕРОМ

Міф №6: ви не бісексуал, якщо не зустрічалися і з чоловіками, і з жінками

Не завжди досвід відповідає перевагам. Існують бісексуальні жінки, які почуваються комфортно у стосунках із чоловіками і не можуть похвалитися колекцією сердець своїх «суплемінниць». Але це не означає, що вони мають гетеросексуальну сексуальну орієнтацію. 

Міф №7: бісексуальних людей однаково приваблюють обидві статі

Оскільки сексуальність існує у спектрі, бісексуалів не завжди приваблюють чоловіки та жінки в ідеальному розколі 50/50. Немає жодної квоти романтичних думок. Якщо ви відчуваєте закоханість і сексуальний потяг до представників обох статей, то ви, напевно, або бісексуальні, або людина з мінливою сексуальністю. Це нормально. 

Обіцяний список зірок, які зізналися у своїй бісексуальності:

  • Анджеліна Джолі
  • Біллі Джо Армстронг (соліст гурту Green Day)
  • Дрю Беррімор
  • Ембер Хьорд
  • Алан Каммінг
  • Ганна Пакуїн
  • Синтія Ніксон
  • Еван Рейчел Вуд
  • Кеша
  • Майлі Сайрус
  • Меган Фокс
  • Крістен Стюарт
  • Брайан Малко (соліст гурту Placebo)
  • Кара Делевінь
  • Мішель Родрігес
  • Фергі
  • Белла Торн
  • Леді Гага
  • Обидва

Не бійтеся бути собою!