Закрити
UA
Мода

9 занять, які покращать пам’ять, креативність та ментальне здоров’я

Поділись:

Ви не лише розвиваєте свою креативність, а й пам’ять. 

posts-to-db-Фото 1

Після роботи хочеться відпочити не лише фізично, а й морально. У такому разі на допомогу приходять цікаві заняття, а якщо вони, крім розслаблення, ще й покращують пам’ять, креативність та ментальне здоров’я, то це потрійний постріл.

Розповідаємо, чим зайнятися, щоб не забувати про дедлайни та дні народження близьких, не стресувати і бути креативним. Тепер проводити вечори ви будете не тільки з серіалами!

Читайте також: Як це працює: цікаві факти про головний мозок

 

Фрірайтінг

Фрірайтінг – це практика безперервного написання думок та ідей протягом обмеженого періоду часу без дотримання правил орфографії та пунктуації. Не потрібно структурувати текст і турбуватися про зв’язне виклад, сенс цієї вправи – потоком написати все, про що ви думаєте в даний момент. 

Дослідження показують, що фрірайтінг (дослівно — «вільний лист») позитивно впливає на психічне здоров’я. Люди, які пишуть про емоційні, стресові або травмуючі події, бачили поліпшення свого фізичного та психологічного здоров’я. Всього 15-20 хвилин на день – і ви помітите зміни не лише у викладанні своїх думок на папері. 

posts-to-db-Фото 2

Блокнот для записів Brunnen, 194 грн

posts-to-db-Фото 3

Блокнот Inrerdruk Mixed designs

 

Робота з диханням

Вправи на контроль дихання – відмінна альтернатива медитації. Якщо висидіти без активних дій ви не в силі, вправи, де головну роль гратимуть легені, можливо, сподобаються вам значно більше. 

Глибоке дихання у черевній порожнині сприяє повноцінному обміну кисню в організмі. Не дивно, що це може уповільнити серцебиття, знизити чи стабілізувати кров’яний тиск, пригнічуючи таким чином занепокоєння та стрес.

– Пояснюється в Harvard review. 

Для виконання вправ вам знадобиться лише килимок, вільний простір і бажання.posts-to-db-Фото 4

Килимок для йоги та фітнесу

Садівництво

Ще один спосіб послабити металеву хватку стресу. Догляд за рослинами настільки заспокійливий, що впливає на розумові процеси: покращує роботу мозку та допомагає краще запам’ятовувати. У недавніх дослідженнях говориться, що садівництво знижує ризик розвитку недоумства та інших хвороб розуму, пов’язаних із старінням. У тому числі втрати пам’яті. 

Читайте також: 8 незвичайних хобі для інтровертів

кулінарія

Приготування страв – один із найкращих способів стимуляції роботи мозку. Якщо ви намагаєтеся тримати розум у тонусі, то варто розвивати свої кулінарні здібності. Коли ви готуєте, мозок повинен обробляти кожну дію, щоб перейти до наступного. Але не тільки це впливає на якість вашої пам’яті: вам потрібно тримати у голові пропорції, інгредієнти, процеси. Все разом дає добрий результат.

posts-to-db-Фото 5

Читання

Дослідники з Університету Сассекса викрили, Що читання – найефективніший спосіб боротьби зі стресом Лише шість хвилин буде достатньо, щоб знизити його рівень більш ніж на дві третини. Читання в цьому плані працює набагато ефективніше прослуховування музики, прогулянки та заспокійливих чаїв. Як коментує нейропсихолог доктор Девід Льюїс в інтерв’ю The Telegraph, це не просто відпочинок, а активне залучення уяви, оскільки слова на друкованих сторінках стимулюють творче мислення та змушують увійти до стану зміненого стану.

Звичайно, якщо читати нон-фікшн, навряд чи буде задіяно творче мислення, але художній роман, наприклад, «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса, впорається з цим завданням на відмінно. 

posts-to-db-Фото 6

Книга «Шантарам», Грегорі Девід Робертс

Розфарбовування

Раніше розмальовками та кольоровими олівцями балувалися лише діти, але зараз дорослі активно долучилися до гри. Це хобі ідеально для тих, хто поки що не може визначитись у своїх інтересах. А ще розфарбовування чудово бореться зі стресом. Навіщо тут пам’ять? Вчені дійшли висновку, що хронічний стрес негативно впливає на гіпокам (звивини або відділ головного мозку, який відповідає за закріплення спогадів). Тому відсутність стресу – хороша пам’ять.  

Читайте також: Їжа для розуму: 5 продуктів, які покращують пам’ять

малювання

Малювання – це таке собі тренування для мізків. Чим більше ви їх тренуєте, тим сильнішими вони стають. Що ж каже наука? Малювання стимулює “комунікацію” між різними частинами мозку. Це попереджає ментальний занепад та зміцнює здатність створювати спогади. І ви не повинні бути Пікассо, щоб насолоджуватися всіма перевагами малювання. 

posts-to-db-Фото 7

Мовчання та прогулянки

Інформаційний шум настільки заповнив наші життя, що моменти на природі і в тиші цінуються з кожним днем ​​все більше і більше. Це підтверджує дослідження, опубліковане журналі Heart. Воно показує, що дві хвилини мовчання більш розслаблюючі, ніж прослуховування заспокійливої ​​музики. Це допомагає знизити кров’яний тиск та кровообіг у мозку. Дослідження, проведене університетом Мічігану, показало, що в хвилини мовчання мозок відновлюється. 

Допомагають покращити психічне здоров’я та знизити рівень стресу піші прогулянки. В ідеалі це варто робити на природі, але дорога з роботи додому чи навпаки стане непоганою альтернативою. 

posts-to-db-Фото 8

кросівки Adidas

в’язання

Комплексна активність, на кшталт в’язання, впливає розвиток пам’яті. Згідно з висновками вчених, в’язання дозволяє вам розслабитись і не думати ні про що, крім кількості петель. Ця монотонна дія викликає почуття-захисники вашого мозку: щастя, спокій та розслаблення. Так що намагайтеся більше часу приділяти цьому релакс-хобі. 

Фото: unsplash.com