UA
  RU

  Акції протесту в підтримку України, які закарбуються в пам’яті: від Польщі до Америки

  Редагувати переклад

  Весь світ підтримує Україну та вимагає закриття неба над головою мирних жителів.


  Ще нещодавно про Україну майже нічого не знали у світі, а зараз про неї говорить кожний і цей кожний виходить на мітинги та акції протесту на підтримку нашої держави.

  Хочеться подякувати всім і кожному, хто витрачає свій час та ресурс, для того, щоб звернути увагу світової спільноти на проблему українського народу. Хтось малює плакати на синьо-жовтому тлі, хтось вигадує креативні гасла, а хтось створює справжній перфоменс, який зачіпає найпотаємніші струни душі. Саме про такі акції хочеться згадати. Саме такі акції закарбувалися в пам’яті кожного українця і не тільки.


  Львів. 109 пустих дитячих візочків

  Акції протесту в підтримку України, які закарбуються в пам’яті: від Польщі до Америки-Фото 1

  Фото:instagram/andriysadovyi

  Така ціна війни була 18 березня. 109 маленьких життів, які забрали путінські амбіції. У Львові на площі Ринок українські активісти та просто небайдужі люди виставили в рядок дитячі пусті візочки та автокрісла в знак вшанування пам’яті дітей, які загинули під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

  Варшава. Лежачий мітинг

  Цю акцію протеста підготували якраз для приїзду президента США Джо Байдена у Варшаві. Тисячі українців лягли посеред вулиці, щоб вшанувати пам’ять загиблих у боях з росією людей та закликати його надати можливості українській армії вигнати ворога з наших земель.

  Будапешт. Взуття на березі Дунаю

  Акції протесту в підтримку України, які закарбуються в пам’яті: від Польщі до Америки-Фото 2  Ще одна акція-перфоменс, яка розчулює до сліз: це вшанування пам’яті загинувших людей в Маріуполі. Угорці поставили 300 пар поношеного взуття біля меморіалу “Взуття на березі Дунаю” в знак пам’яті дітям, жінкам та пенсіонерам, які загинули внаслідок авіаудару по Драматичному театрі в центрі Маріуполя. Місцеві жителі та українці прирівняли це з жахіттям Другої Світової війни, коли так само безжально розстрілювали євреїв.

  Читайте також:Волонтери створили можливість безкоштовного архівування цифрової культурної спадщини України


  Берлін. 136 дитячих шкарпеток біля посольства росії

  Акції протесту в підтримку України, які закарбуються в пам’яті: від Польщі до Америки-Фото 3

  У Берліні акція прошла перед стінами російського посольства, де українські жінки організували перформанс в пам’ять про дітей, що загинули під час російської агресії в Україні. Стрічка із 136 розвішеними на ній дитячими шкарпетками символізувала 136 дитячих життів, що обірвалися лише за один місяць війни. Жінки співали колискові та тужливих українських пісень та ділилися своїми історіями. Опісля перфомансу матері пройшли маршем до Бранденбурзьких воріт, де долучились до загальної демонстрації, організованої «Віче».

  Атланта. 136 запалених свічок

  Акції протесту в підтримку України, які закарбуються в пам’яті: від Польщі до Америки-Фото 4


  В Атланті у рамках Маршу українських матерів було запалено 136 свічок – за кількістю вбитих дітей, викладених на асфальті у слово  KIDS, нагадуючи про напис “ДЕТИ” біля Маріупольського театру. Матері тримали у руках роздруковані фотографії вбитих дітей із описом кожної історії смерті. Всіх загиблих в Україні було вшановано хвилиною мовчання.

  Прес-служба Маршу українських матерів: Роман Мединський, Агенція PR Batteries

  Статьи по теме