UA
  RU

  Волонтери створили можливість безкоштовного архівування цифрової культурної спадщини України

  Всі файли, що зберігаються у бібліотеках, музеях та інших культурних установах будуть заархівовані і збережені в надійному місці.


  Культурну спадщину України варто оберігати з усіх сторін,  в тому числі, й цифрові дані. Тому організація Saving Ukrainian Cultural Heritage Online («Збережемо українську культурну спадщину онлайн») запропонувала можливість архівації всієї важливої інформації та збереження її на хмарному сховищі у випадку хакерської атаки.

  Волонтери створили можливість безкоштовного архівування цифрової культурної спадщини України-Фото 1


  Така ініціатива була розроблена задля того, щоб максимально вберегти цифрову культурну спадщину, яка знаходиться в культурних фондах, організаціях, бібліотеках та музеях. Їх можна буде відновити у будь-який час. Творцями такої ініціативи стали Квінн Домбровські зі Стенфордського університету, Анна Кіяс з університету Тафтса та Себастьян Майсторович з Австрійського центру цифрових гуманітарних наук та культурної спадщини.

  Ніщо не зробило б нас щасливішими, ніж непотрібність цих файлів. Але на випадок, якщо знадобляться ці резервні копії, ми хочемо мати можливість повернути файли туди, де їм належить бути: до рук українських бібліотекарів, архівістів та кураторів, 

  — говорить Квінн Домбровські.


  Читайте також: Бути людиною. Волонтери про відношення українців до допомоги

  Проект запрацював вже 1 березня, а до 8 березня волонтери з усіх куточків світу змогли заархівувати близько 1500 сайтів, на яких зберігаються українські цифрові експонати, тексти та публікації.

  Надійне хмарне сховище надав Гарвардський український науково-дослідний інститут та університет Альберти.  Фото: sucho.org

  Статьи по теме