UA
RU

Аміра Ат-Тавіль — принцесса не за народженням, а за покликанням

Редагувати переклад
Сьогодні мова піде не просто про принцесу чи селебріті. Ми познайомимось з молодою жінкою, сповненою любові до рідної Саудівської Аравії, цінностями та великою місією.

Народилась Аміра у звичайній сім’ї середнього класу. Після розлучення батьків виховувалась матір’ю разом з бабусею та дідусем. І мабуть саме тому пізніше принцеса почне відстоювати право матерів здійснювати опіку над дітьми. Разом з цим вона зробить ще багато важливих справ, про які ми обов’язково розповімо. Та почнемо з найголовнішого.

Аміра Ат-Тавіль — принцесса не за народженням, а за покликанням-Фото 1

Доленосна зустріч

У школі дівчина інтерв’ювала самого принца Аль-Валіда. І хоча запланована зустріч мала тривати не більш як 10 хвилин, пара проговорила близько двох годин.

Вони відразу знайшли спільну мову, незаважаючи на те, що вона — 18-річна студентка, а він — 46-річний принц. Та вже через 9 місяців закохані справили весілля. Відтоді Аміру величають принцесою.

Одного разу дівчина поділилась цікавим та доволі іронічним фактом: «Моє ім’я арабською означає принцеса». Тому люди часто називали її Аміра Аміра (Принцеса Аміра).

Читайте також: ЛЕДІ ГАГА НЕ ПРИПИНЯЄ ДИВУВАТИ: ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ «ЗІРКИ, ЩО НАРОДИЛАСЯ»

Активістка

Закінчивши університет Нью-Хейвен за спеціальністю «Бізнес-адміністрування», Аміра присвятила себе філантропії.  Звичайно, спершу вона долучилась до фонду чоловіка «Al-Waleed bin Talal», отримавши посаду віце-президента.

Трохи пізніше дівчина обирає головним напрямком своєї діяльності захист жінок у Саудівській Аравії. Вона наполегливо бореться за право жінки водити автомобіль, здобувати освіту, брати участь у політиці та можливість отримати роботу без перешкод. Чоловік завжди й у всьому її підтримував. На кого, на кого, а на нього вона могла завжди покластись.

До речі, допомагати рідній країні розвиватись дівчина вирішила у досить ранньому віці.

Від імені фонду принцеса займається широким сектором гуманітарної допомоги. Мета – підтримка проектів, спрямованих на боротьбу з бідністю, ліквідацію наслідків стихійних лих, розширення прав жінок та вирішення міжконфесійних конфліктів.

Разом з Філіпом, герцогом Единбурзьким, офіційно відкрила Центр ісламських досліджень при Кембриджському університеті, де почесно отримала від принца нагороду за великий вклад та благодійну діяльність.

Аміра Ат-Тавіль — принцесса не за народженням, а за покликанням-Фото 2

Неочікувані зміни

На жаль, через 5 років шлюбу пара розлучилась. На диво все пройшло без скандалу й пліток. І як запевняє принц, вони залишились у доволі теплих та дружніх стосунках.

Після цієї події в одному з інтерв’ю Аміра поділилась:

Я хочу бути прикладом для всіх жінок. Щоб вони поглянули і зрозуміли, що розлучена жінка може бути незалежної та творити великі справи!

Читайте також: НОВИЙ ПОГЛЯД: БАРАК ОБАМА ОЧИМА МІШЕЛЬ

Перша, хто дозволила собі це

Так, Аміра — перша принцеса, котра відмовилась носити традиційний одяг мусульманок. Найцікавіше те, що тодішній чоловік, принц Аль-Валід, був на боці дружини, всіляко її підтримував у цьому рішенні й казав: «Аміра — майбутнє Саудівської Аравії».

До речі, варто зауважити, що смак у дівчини відмінний. Дуже часто її виходи обговорюють у ЗМІ, а образами захоплюється більшість жінок.

Медіа та нагороди

Принцеса вважає, що соціальні мережі надають жінкам рівні можливості проявляти себе. Тому усіма своїми думками вона ділиться у своєму твіттері з 1,5 млн аудиторією.

У 2012 році Аміра посіла четверте місце у рейтингу «100 наймогутніших арабських жінок» та отримала нагороду «Жіноча особистість року».

Після розлучення Аміра не припиняє свою діяльність і про неї починають писати у багатьох міжнародних виданнях. Вона з’являється у публікаціях NBC’s Today, Bloomberg, журналу Time.

Наостанок життєве кредо, котрим керується принцеса:

Кинь себе до краю, якого ти найбільше боїшся!

Автор: Ліза Єрмоленко

Статьи по теме