UA
RU

Артефакти незламності у смолі – в Києві створили Музей фрагментів війни

Музей фрагментів війни фіксує безцінні артефакти, які бережуть спогади з 365+ днів війни України проти російського вторгнення. 300 історій української незламності ‘застигли’ в прозорих кубах. Фрагмент стільця з Чернігівського футбольного стадіону, дитяча іграшка знайдена після прильоту ракети та уламок знищеної “Мрії” застигла у прозорих кубах, наче у повітрі.

Артефакти незламності у смолі – в Києві створили Музей фрагментів війни-Фото 1

В одному місці в унікальний спосіб зібрані предмети з історіями 300 людей і місць України, які пережили жахи війни. Кожен з цих предметів ми заливаємо в смолу. Готовий арт-обʼєкт ми продаємо на аукціоні, щоб зібрати кошти на допомогу постраждалим дітям.” — трьома простими реченнями, Андрій, співзасновник музею розповідає про діяльність проєкту. 

Артефакти незламності у смолі – в Києві створили Музей фрагментів війни-Фото 2

Музей фрагментів війни, артефакт №62 «Лего»

Артефакти незламності у смолі – в Києві створили Музей фрагментів війни-Фото 3

Мета команди — зібрати від 1 до 10 мільйонів доларів США на підтримку дітей загиблих воїнів та жителів регіонів, які постраждали від війни. Усі виручені кошти будуть спрямовані на підтримку трьох фондів гуманітарної допомоги, а щомісячні звіти про зібрані та перераховані кошти публікуватимуться на сайті музею:

  • SupportAzov, патронатна служба Азову;

  • AzovStal Families, фонд підтримки сімей загиблих захисників Маріуполя;

  • Voices of Children, надання психологічної допомоги та реабілітації дітям.

Кожен артефакт окрім унікальних історій несе також глибинні сенси. Організаторам важливо зберегти голоси постраждалих від війни людей, створити можливість доторкнутись до обʼєктів фізично та емоційно, передати досвід та зберегти докази трагічних подій. 

Усі куби обʼєднані загальною ідеєю — розкрити феномен стійкості українців. Про це говорить (дівчина не назвала імʼя на початку — відео 2):“Основний сенс нашого проекту — це показати світові, хто такий українець”. 

Артефакти незламності у смолі – в Києві створили Музей фрагментів війни-Фото 4

Музей фрагментів війни, артефакт №74 «Уламок літака Мрія»

Артефакти незламності у смолі – в Києві створили Музей фрагментів війни-Фото 5

Ідея проєкту виникла після початку війни, яка кардинально змінила життя більшості і спонукала до пошуку нової діяльності. Бажання команди бути корисним та поєднати технологічну та культурну сфери створило один з варіантів фіксування перебігу воєнних дій в такий мистецький спосіб. 

Перед тим, як зайнятись технічними процесами, командра організовує експедиції на місця трагедій та деокуповані території. Саме там відбувається знайомство з історіями людей та пошук артефактів. Для команди ця частина роботи над проєктом є не простим, але дуже цінним досвідом.

Музей фрагментів війни — це проєкт з багатьма цілями, однаково важливими та не простими. В його межах організаторам вдається поєднувати мистецтво, війну, збір коштів, емоції та досвід. Творці проєкту перетворюють артефакти, зібрані на деокупованих та постраждалих територіях України, в арт-об’єкти.

Зараз музей існує у форматі онлайн-платформи, на якій будуть представлені всі 300 артефактів. Це забезпечить вражаючий та інтерактивний досвід навігації віртуальними галереями, перегляду зображень артефактів у високій роздільній здатності та доступу до детальних історій, що стоять за кожним із 300 творів мистецтва.  Кожен, хто придбає куб, не лише зробить донат і отримає арт-обʼєкт, а й доступ до та емоцій та досвіду, повʼязаних з фрагментами.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ФЛЕШМОБ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ 

Статьи по теме