UA
RU

росія завдала удару по бібліотеці імені Гончара в Херсоні

Редагувати переклад

12 листопада російські окупанти завдали ракетного удару по Херсону. Внаслідок обстрілу було пошкоджено Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара

росія завдала удару по бібліотеці імені Гончара в Херсоні-Фото 1

В ніч на 12 листопада російські окупанти завдали ракетного удару по Херсону. Зокрема ворог влучив по Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара. Будівля зазнала суттєвого руйнування.

росія завдала удару по бібліотеці імені Гончара в Херсоні-Фото 2

«Одне з влучань — по обласній бібліотеці імені Гончара. У будівлі є суттєві руйнування. Також виникла пожежа. Рятувальники більш як півтори години приборкували полум’я. На щастя, без жертв», — повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. 

росія завдала удару по бібліотеці імені Гончара в Херсоні-Фото 3

Як повідомили у ДСНС України, під час гасіння пожежі у бібліотеці російські окупанти повторно завдали ударів:

«Вночі ворог завдав удару по одній з бібліотек міста Херсон. Виникла масштабна пожежа. Рятувальникам довелося декілька разів повертатись до гасіння, адже ворог продовжував обстріли. На місці події працювало 18 рятувальників та 3 одиниці техніки».

росія завдала удару по бібліотеці імені Гончара в Херсоні-Фото 4

У МКІП нагадали, що бібліотека імені Олеся Гончара є одним з найбільших інформаційних та культурних центрів півдня України. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 млн 200 тисяч томів. 

В ніч на 6 листопада в результаті ракетного обстрілу росіяни пошкодили Одеський художній музей. Було зіпсовано стіни пам’ятки архітектури, вибиті шибки та скло. А також пошкоджені 7 експозицій з творами сучасних художників.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: ДСНС України

Читайте також: ВІЙНА В УКРАЇНІ: СКІЛЬКИ КУЛЬТУРНИХ ОБ’ЄКТІВ ПОСТРАЖДАЛО ВІД РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

Статьи по теме