UA
RU

Війна в Україні: скільки культурних об’єктів постраждало від російської агресії

Міністерство культури та інформаційної політики України фіксує пошкодження об’єктів культурної інфраструктури, завдані країною-окупантом. На кінець лютого 2023 року збитків зазнали 1322 об’єкти. Майже третина від цією цифри — зруйновані.

Війна в Україні: скільки культурних об’єктів постраждало від російської агресії-Фото 1

За останній місяць загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 51 одиницю, більша частина з яких припадає на Донеччину (33 об’єкти) та Харківщину (9 об’єктів). 

Загально найбільших втрат і збитків зазнали Донецька, Харківська, Київська, Херсонська, Миколаївська та Луганська області. Також пошкоджено і зруйновано культурні об’єкти у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Одеській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та у Києві. 

В міністерстві підрахували точну кількість будівель, до яких у української влади є доступ. Загалом постраждали:

  • 623 клубних заклади ; 
  • 508 бібліотек; 
  • 69 музеїв та галерей;
  • 22 театри та філармонії; 
  • 100 закладів мистецької освіти.

Наразі неможливо дізнатися про ситуацію на окупованих росією українських територіях — частинах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей. 

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну окупанти щоденно руйнують житлові будинки, цивільну інфраструктуру, історичні і культурні пам’ятки. Повністю знищені Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди, Охтирський міський краєзнавчий музей, історична будівля Харківської міської ради, Чернігівський обласний молодіжний центр, Іванківський районний історико-краєзнавчий музей, де зберігалися картини Марії Примаченко.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України 

Читайте також: КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МОЖЕ СТАТИ ЧЕТВЕРТИМ ПРІОРИТЕТОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

 

 

Статьи по теме