Де отримати безкошовну психологічну допомогу: онлайн-мапа медзакладів
В Україні з’явилася онлайн-мапа медзакладів, де можна безкоштовно отримати психологічну і психіатричну допомогу. Проєкт має забезпечити доступ кожній людині до компетентної психосоціальної підтримки.
На онлайн-мапі відображаються всі медичні заклади, які мають договір із Національною службою здоров’я України. Вони надають психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я. Ці послуги безоплатні для пацієнтів. На сьогодні онлайн-мапа містить дані щодо 8201 лікаря у 3346 місцях надання допомоги. Мапа не включає ТОТ і територій, де ведуться бойові дії.
Яку допомогу можна знайти на онлайн-мапі
Онлайн-мапу медзакладів можна знайти за посиланням. На мапі можна вибрати конкретний населений пункт, фах лікаря та вид допомоги. Це:
- Первинна допомога. Тут можна знайти сімейного лікаря, терапевта або педіатра, який пройшов підготовку та надає психологічну допомогу.
- Амбулаторна допомога. В цьому розділі знаходяться поліклініки, де є лікар-спеціаліст — психолог, психіатр, психотерапевт. Звернутися до психіатра можна без направлення.
- Стаціонарна допомога. Тут зібрані спеціалізовані медзаклади, які надають стаціонарну психіатричну допомогу. Для звернення направлення необов’язкове.
- Мобільна допомога. Цей розділ для дорослих і дітей, яким потрібна психіатрична допомога за місцем проживання.
Після застосування фільтрів на мапі з’являться медичні заклади, які відповідають внесеним критеріям. А також їхні адреси й телефони, за якими можна звернутися або записатися на прийом.
Як користуватися онлайн-мапою
- Зайдіть на сайт НСЗУ, оберіть розділ «Е-дані». Далі оберіть «Аналітичні панелі (Дашборди)». Перейдіть до розділу «Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога».
- Оберіть область, громаду або населений пункт.
- Оберіть вид допомоги — первинну, амбулаторну, стаціонарну, мобільну.
- Якщо цікавить наявність в закладі лікаря, то в полі «Посада лікаря» оберіть необхідний пункт. Це може бути лікар загальної практики — сімейний лікар, лікар-психіатр, лікар-психолог.
- На мапі з’являться медзаклади, які відповідають застосованим фільтрам. А також адреси та телефони, за якими можна звернутися або записатися на прийом.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Jackson David / Unsplash
Читайте також: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ