UA
RU

Фестиваль європейського кіно повертається до росії. МКІП виступає за продовження санкцій

Редагувати переклад

Фестиваль європейського кіно повертається до росії. Про це заявили в Представництві Європейського Союзу в рф. МКІП виступило із заявою про продовження санкційної політики в сфері культури. 

Фестиваль європейського кіно повертається до росії. МКІП виступає за продовження санкцій-Фото 1

Представництво Європейського Союзу в рф заявило про повернення Фестивалю європейського кіно до росії. Він пройде онлайн у листопаді. Останній раз Фестиваль європейського кіно проводився у рф у 2021 році і також проходив онлайн. 

Цю новину прокоментували у Міністерстві культури та інформаційної політики України. У своїй заяві МКІП зазначило, що цінує дружбу та партнерство європейських колег. А також розуміє вагу допомоги у відновленні територіальної цілісності України. Та знає, що ця допомога є щирою і усвідомленою. Проте повідомлення про повернення Фестивалю до рф вважає «прикрим непорозумінням».

«Щоб зупинити повномасштабну агресію рф проти України та не допустити виникнення нових осередків воєнних дій, спровокованих рф, на території європейських держав, важливо продовжувати ефективну санкційну політику не лише в економічній сфері, але й в культурі, зокрема і в кінематографі. Вся європейська спільнота має бути консолідованою та послідовною у боротьбі зі злом, яким сьогодні стала країна-агресор. Від дій рф страждають мільйони людей, знищено 835 обʼєктів культурної спадщини, 1702 об’єкти культурної інфраструктури, які мають цінність не лише для України, а є частиною європейського й світового культурного надбання. Тому відновлення культурного діалогу з країною-агресоркою в таких умовах є неприпустимим», — йдеться у заяві МКІП. 

На Фестивалі європейського кіно в росії планується представити 21 фільм з країн ЄС. А також два фільми спільного виробництва російських та європейських кіностудій. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Felix Mooneeram / Unsplash

Читайте також: НОБЕЛІВСЬКІЙ ЛАУРЕАТ МАРІО ВАРГАС ЛЬЙОСА — НОВИЙ АМБАСАДОР ПРОЄКТУ «ЗБЕРЕЖІТЬ УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ»

Статьи по теме