UA
RU

Фільми про Голокост, які варто подивитися

Редагувати переклад

Сьогодні в світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 

Фільми про Голокост

Меморіал жертвам Голокосту. Фото: Davide Ragusa / Unsplash

День пам’яті жертв Голокосту було проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року. За дату обрали 27 січня. Саме цього дня 1945 року було звільнено в’язнів концтабору смерті Аушвіц. Трагедія Голокосту стала сюжетом фільмів, які варто подивитися, щоб знати страшні події історії 20 сторіччя. 

«Список Шиндлера»

Фільм Стівена Спілберга за мотивами роману Томаса Кініллі «Ковчег Шиндлера» розповідає історію підприємця Оскара Шиндлера, який під час Голокосту врятував більше тисячи евреїв.

«Список Шиндлера» отримав сім «Оскарів», став найкращим фільмом 1993 року і увійшов до сотні найкращих фільмів за версією Американського інституту кіномистецтва.

«Життя прекрасне»

Історія про родину, яку забирають до концентраційного табору. Щоб маленький син не лякався, батько придумує гру, в якій для того, щоб перемогти, треба діяти за правилами. Ці правила допомагають дитині вижити. 

Фільм «Життя прекрасне» отримав Гран-прі Каннського кінофестивалю та «Оскар» в номінації «Найкращий іноземний фільм», а актор Роберто Беніньї — «Оскар» за найкращу чоловічу роль. 

«Назви своє ім’я»

Повнометражний документальний фільм українського режисера Сергія Буковського. Співпродюсерами стрічки стали Стівен Спілберг та Віктор Пінчук. 

В основі фільму — інтерв’ю свідків, які вижили під час Голокосту, та праведників народів світу, які рятували євреїв. Розповідь ведеться від першої особи. Деякі герої не мають сил розказати про трагедію на камеру і просто мовчать. 

«Піаніст»

Фільм Романа Полянського, який сам пережив Голокост. Його родина потрапила у Краківське гетто, тож Полянський знав все, про що знімав. Прототипом головного персонажу став піаніст Владислав Шпільман. Під час війни герой опиняється у Варшавському гетто.

Фільм було нагороджено «Золотою пальмовою гілкою» на Каннському кінофестивалі у 2002 році. Режисер Роман Полянський і актор Едрієн Броді отримали «Оскари».

«Хлопчик у смугастій піжамі»

Фільм знято за однойменним романом Джона Бойна. Це трагічна історія про дружбу двох хлопчиків — в’язня концентраційного табору Шмуеля і сина коменданта концтабору Бруно.

Фільм отримав премію «Гойя», премію Британського незалежного кіно, а також нагороди Міжнародного кінофестивалю у Чикаго.

«Слово Праведника»

«Слово Праведника» — це серія документальних фільмів. Цей український журналістський проєкт збирає документальні матеріали про праведників народів світу з України. Праведниками називають людей інших національностей, які рятували євреїв під час Голокосту. В фільмах показано документальні інтерв’ю, фото, щоденники.

Автор: Яна Панюшкіна

Читайте також: 5 КНИГ, ДО ЯКИХ ВИ МОЖЕТЕ БУТИ НЕ ГОТОВІ

 

Статьи по теме