UA
RU

Графіті Бенксі на Київщині захистили від крадіїв і вандалів

Роботи вуличного художника Бенксі на Київщині відтепер надійно захищені від крадіїв і вандалів. Графіті вкрили склом і встановили систему контролю рухів.

Графіті Бенксі на Київщині захист

Датчики фіксують рух, удари, спроби пошкодження та підступу до об’єкта. Якщо муралам загрожує небезпека, миттєво вмикається вулична сирена, а через централь системи безпеки передається сповіщення до охоронної компанії.

Загалом у системі захисту 21 датчик і 5 централей системи безпеки. Датчики незалежні від постійного живлення, а головна централь може знаходитися у віддаленому приміщенні, бо зв’язок із датчиками підтримується на відстані до 1700 метрів. Сповіщення охоронної компанії про тривогу відбувається менш ніж за 0,15 секунди.

Малюнки прикрили прозорими протиударними стінками з полікарбонату. Вони захищають роботи від пошкоджень та несприятливих погодних умов. 

Графіті Бенксі на Київщині захист

Про мурал з дорослим дзюдоїстом і маленьким хлопчиком, який обрали для нової марки Укрпошти, подбали ще серйозніше. Тут додатково встановили тимчасову захисну споруду. Щоб з часом малюнок не зіпсувався, всередині конструкції за допомогою датчика з сенсорами температури, вологості та CO2 підтримується спеціальний мікроклімат.

Мурали Бенксі зʼявилися в Україні восени 2022 року. У грудні одну з робіт намагалися викрасти. Відтоді разроблявся проєкт із захисту малюнків. Нова система охоронятиме роботи легендарного художника у Бородянці, Ірпені та Горенці.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Banksy, Київська обласна державна адміністрація

Читайте також: КРАСА БЕЗ ВІКУ: ЯК ПРИПИНИТИ ЕЙДЖИЗМ ТА ЗВІЛЬНИТИСЬ ВІД СТЕРЕОТИПІВ 

Статьи по теме