UA
RU

«І буде весна!»: Укрпошта випускає нові марки

Редагувати переклад

До десятої річниці російсько-української війни Укрпошта випускає поштовий набір «І буде весна!». До набору увійшли чотири нові марки. 

"І буде весна!": Укпошта випускає нові марки

Напередодні десятої річниці російсько-української війни та другої річниці повномасштабного вторгнення Укрпошта випускає поштовий набір «І буде весна!»

«Починаючи з 2014 року, наша держава веде війну за збереження незалежності, власної ідентичності, право вільного вибору та територіальну цілісність. У лютому 2014 року ворог окупував Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей нашої країни. До повномасштабного вторгнення бойові дії точилися на сході нашої країни. А з 24 лютого 2022 року країна-терорист поставила собі за мету окупувати та підкорити всю Україну. Та попри перевагу ворога в живій силі та озброєнні, українці, платячи надвисоку ціну за майбутнє, виборюють свою Перемогу», — анонсували випуск в Укрпошті.

Нові марки поштового випуску «І буде весна!»

До поштового випуску «І буде весна!» увійшли чотири нові марки. На них відтворено одні з найвідоміших та знакових світлин воєнного часу. На першій зображено захоплення аеропорту «Бельбек». Автор фото — польський фотограф Куба Камінський. Він дивом приховав його від російських загарбників, завдяки чому це фото побачив увесь світ. 

«І буде весна!»: Укрпошта випускає нові марки-Фото 2

На другій марці зображено легендарне фото Дмитра «Ореста» Козацького, яке він зробив у травні 2022 року у Маріуполі на «Азовсталі» під час героїчної оборони Маріупольської «фортеці». 

«І буде весна!»: Укрпошта випускає нові марки-Фото 3

Третя марка увічнює кохання. На фото Сергія Бобка — весілля медиків-волонтерів весною 2022 року. Молодята позують у дворі зруйнованого російськими ракетами будинку в Харкові. 

«І буде весна!»: Укрпошта випускає нові марки-Фото 4

На четвертій марці — фото Максима Дондюка. Герой світлини — піхотинець 28-ї бригади з позивним «Сніжок». Фотограф зняв руки військового. Світлина була зроблена за кілька сотень метрів від ворожих окопів на околиці Бахмута у березні 2023 року. 

«І буде весна!»: Укрпошта випускає нові марки-Фото 5

Відтворені на поштових марках фотографії здобули престижні нагороди. «Захоплення аеропорту «Бельбек» зайняло перше місце в конкурсі Grand Press Photo 2014. Фото «Світло переможе!» та «Кохання не спинити!» потрапило до переліку найкращих світлин 2022 року за версією газети The Guardian. Знімок «Руки піхотинця» — до добірки найкращих фотографій 2023 року за рейтингом журналу Time.

Тираж блоку «І буде весна!» – 250 000 примірників. Вартість — 90 грн. Погашення пройде 23 лютого, тоді ж розпочнеться продаж марок. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Укрпошта

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗАПОЧАТКУВАЛИ КІНОФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО, ЗНЯТОГО ПІД ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

Статьи по теме