Міністерство охорони здоров’я України роз’яснило, що таке йодид калію, як він діє, чи варто його приймати і в яких випадках це робити.
Йодид калію – це сіль, схожа на кухонну. У аптеках йодид калію найчастіше продається у формі таблеток. Цей препарат блокує поглинання радіоактивного йоду щитоподібною залозою, що знижує ризик розвитку раку щитоподібної залози та інших її захворювань. Але лише при умові, якщо приймати йодид калію вчасно й у визначеному дозуванні.
Йодид калію не захищає людину від радіації. Він захищає тільки щитоподібну залозу від впливу радіоактивного йоду. Люди можуть захистити себе, виконуючи правила поводження у разі радіаційної аварії. Три основних правила, яких необхідно дотримуватися, – це перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.
У МОЗ наголошують, йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію наперед без потреби – недопустимо. Це може нашкодити здоров’ю. Також важливо пам’ятати те, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Immo Wegmann / Unsplash, Міністерство охорони здоров’я України
Читайте також: РОСІЯ РОЗГЛЯДАЄ СЦЕНАРІЙ ТЕРАКТУ НА ЗАПОРІЗЬКІЙ АЕС З ВИКИДОМ РАДІАЦІЇ