Як жінці жити у суспільстві, де всі сили спрямовані на придушення її особистості? Відповіді на це та інші питання шукайте в книгах з нашої добірки.
Влада в США захоплює результат перевороту і кермо влади переходять до релігійного угруповання, яке проголошує теократію і «народження» країни Гілеад. Після зміни влади представниці прекрасної статі втрачають свою незалежність і права і діляться за ознакою фертильності: жінки, здатні народжувати дітей, стають служницями у правлячих сімей, а безплідних висилають до таборів. До першої категорії належить головна героїня Оффред, яка має зустрічатися зі своїм господарем заради зачаття дитини. А раніше вона могла дозволити собі зовсім інше життя, сповнене свободи.
Головна ідея цього есе зібрана в одній фразі: «У кожної жінки, яка хоче писати, мають бути гроші та кімната для занять літературою». Твір Вулф присвячено жінці та її ролі у літературі. Зачіпає вона і глобальніші теми, наприклад, жінки у суспільстві. У книзі є уривок, присвячений сестрі Шекспіра Джудіт. Обдарована дівчина мала кинути свої дослідження в літературі заради того, щоб бути доброчесною жінкою, місце якої на кухні.
Читайте також: КНИГИ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ СИЛЬНІ ЕМОЦІЇ
Жінка протягом всієї історії боролися із соціальною нерівністю, але часто залишалися одні на полі бою. Ця книга якраз про таку жінку. Ми знайомимося з головною героїнею Едною Понтельє – заміжньою жінкою, яка живе в Новому Орлеані зразка 1800-х. У ході роману Една перетворюється із пересічної домогосподарки на самостійну та впевнену жінку, яка не готова більше приховувати свою сексуальність. Книга ставить перед нами важливе питання: “Ви хочете спати спокійно або прокинутися від цієї несправжньої реальності?”
Книга складається з коротких оповідань, заснованих на сюжетах улюблених казок, починаючи від Красуні та потвори і закінчуючи Синій бородою. Але тут ви не знайдете відвертих копій – автор інтерпретує ці історії на свій лад, наділяючи кожну сексуальним підтекстом. Картер – невизнаний геній 20 століття, що вирощує свій талант на ґрунті фемінізму. Чоловіки у Кривавій кімнаті далеко не принци, та й жінки не завжди принцеси.
Читайте також: MUST-READ:КНИГИ З НЕВЕРОЯТНИМИ ІСТОРІЯМИ КОХАННЯ
У першій книзі знаменитих неаполітанських романів письменниця описується дорослішання двох молодих жінок: Ліли та Олени (Лєну). Елена хоче наслідувати безрозсудну, зухвалу і впевнену в собі Лілу, влада якої над неаполітанським кварталом незаперечна. У дівчини є лише один шанс переплюнути свою успішнішу подругу — виїхати з Неаполя. У книзі насамперед порушується тема жіночої дружби: мінливої, конфліктної, відданої, всепрощаючої…
Джерела фото: penguin.com.au, isfdb.org, penguin.co.nz, shmoop.com