UA
RU

Листи на бересті внесуть до списку ЮНЕСКО «Пам’ять світу»

Редагувати переклад

Листи на бересті внесуть до списку документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Сьогодні було подано відповідну заявку до ЮНЕСКО. 

Листи на бересті внесуть до списку ЮНЕСКО «Пам’ять світу»-Фото 1

Сьогодні Національна комісія Естонської Республіки у справах ЮНЕСКО подала спільну заявку до ЮНЕСКО від імені інституцій пам’яті Естонії, Латвії, Литви, Польщі та України щодо номінування листів на бересті, надісланих з Сибіру в 1945-1965 роках, до Списку документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

До списку планують включити 148 документів 1940-1965 років. Вони зберігаються в 31 інституції пам’яті. Зокрема, у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, Музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» та Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Серед документів є листи на бересті, надіслані з Сибіру. А також інші особисті матеріали, створені політв’язнями та депортованими. 

Список ЮНЕСКО «Пам’ять світу» охоплює документальну спадщину світового значення. Цей список містить п’ять елементів пов’язаних з Україною. Це документальна спадщина «Колекція єврейського музичного фольклору (1912 – 1947)», «Архіви Радзивіллів та Несвижська бібліотечна колекція», «Акт Люблінської унії», «Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС», «Документальна спадщина Бабиного Яру».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: УКРАЇНА УВІЙШЛА ДО СКЛАДУ КОМІТЕТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Статьи по теме