Закрити
UA
Виставка Музею війни "Україна – Розп’яття" отримала "музейний Оскар"
Життя

Виставка Музею війни “Україна – Розп’яття” отримала “музейний Оскар”

Поділись:

Виставка Музею війни “Україна – Розп’яття” отримала Спеціальну нагороду журі міжнародної премії Museum and Heritage Awards-2023, яку називають “музейним Оскаром”. 

10 травня у Лондоні відбулась церемонія нагородження переможців міжнародного конкурсу Museum and Heritage Awards. Цю подію в світі називають “музейним Оскаром”. Серед лауреатов цього року є й Національний музей історії України у Другій світовій війні. Музей отримав Спеціальну нагороду журі за виставку “Україна – розп’яття” та за особливу професійну стійкість в умовах війни.

Цього року до фіналу “музейного Оскара” увійшли 92 інституції за 18 номінаціями. Українська виставка вразила журі. Особливо той факт, що процес підготовки виставки розпочався у перші місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Артефакти було зібрано за сприяння силового блоку країни у деокупованих регіонах Київщини та Чернігівщини відразу після їхнього звільнення.

“Коли члени журі ознайомилися з матеріалами виставки Національного музею історії України у Другій світовій війні “Україна – Розп’яття”, було ухвалено одностайне рішення присудити проєктові та Музею війни Спеціальну нагороду журі. Адже те, що ми побачили, є безперечно поза конкурсом і виходить за межі наших традиційних критеріїв оцінювання”, – розповіла директорка Museum and Heritage Awards Анна Пріді. 

Виставка “Україна – Розп’яття” відкрилась 8 травня 2022 року у Києві. Куратором виставки став Юрій Савчук, художником – Антон Логов. Вона частково експонувалась й поза межами України. У столиці Латвії пройшла виставка “Битва за Україну”, у столиці Естонії – “Україна – Розп’яття. 365…”. Щоб првернути увагу до російських воєнних злочинів виставку “Україна. Розп’яття. Трибунал” провели у Нью-Йорку – за 100 метрів від ООН. Відкриття відбулося 31 березня. Якраз напередодні розгляду в ООН питання створення Міжнародного Трибуналу, який покарає керівництво росії за злочини агресії. Саме ця виставка визвали бурхливу реакцію у російських пропагандистів.

Нагороду від імені колективу отримав генеральний директор Музею війни Юрій Савчук. У своїй промові він наголосив:

“Україна потребує не лише політичної, військової та фінансової, а й, що особливо важливо, культурної допомоги. Ваша нагорода – вияв великої підтримки нашого Музею та нашої країни. Ваша увага до нашого Музею дає важливе відчуття належності України до європейської цивілізації та чітке бачення її європейського майбутнього”.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні

Читайте також: 15 КОЛАЖІВ ПРО ВІЙНУ В УКРАЇНІ ХУДОЖНИЦІ ФАННІ ЛЕШЕВАЛЬЄ