UA
RU

15 колажів про війну в Україні художниці Фанні Лешевальє

Редагувати переклад

Від початку повномасштабного вторгнення росії французька художниця Фанні Лешевальє підтримує Україну. Лешевальє створює колажі про війну і публікує їх в Instagram. В своїх роботах вона поєднує всесвітньо відомі картини з сучасними фотографіями, на яких зображене життя українців під час війни. 

На колажах Фанні Лешевальє можна побачити місця бойових дій, звільнені українські міста, наслідки, які залишили російські окупанти. Тут жертви росіян, зруйновані будівлі та знищені долі. Поряд із страшними світлинами художниця зображає твори Караваджо, Вермера, Дега, Мане, Ван Гога, Далі, Магрітта, Мунка і інших митців.

Перші дні повномасштабного вторгнення 

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Свій перший колаж Лешевальє опублікувала 3 березня 2022 року. На ньому — люди, які ховаються від обстрілів у київському метро на фоні сходів паризької базиліки Сакре-Кер.

Українська вчителька Олена Курило 

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Одна з найвідоміших робіт мисткині — колаж на основі картини нідерландського художника Яна Вермера «Дівчина з перловою сережкою». Героїня — українська вчителька Олена Курило з Чугуєва, яку було поранено в перший день повномасштабного вторгенння. Фото Олени із закривавленим обличчям облетіло всі світові ЗМІ. Авторка вклала в колаж таку думку:

«Обличчя жінки звернено на Захід, вона ніби каже нам: подивіться на мене, я страждаю».

Біженці від війни

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

В перші дні повномасштабного наступу окупантів багато українців були вимушені покинути домівки і стати біженцями. Жінки і діти їхали у безпечні місця. Чоловіки залишалися вдома. Сцену прощання на вокзалі Фанні об’єднала з картиною «Поцілунок» Франческо Айеца. 

Перші бомбардування 

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

На перші фото зруйнованих міст художниця помістила героїв картини французького митця Нікола Пуссена «Побиття немовлят». Фанні Лешевальє додала підпис:

«Побиття немовлят. Пуссен чи путін?»

Давид і Голіаф

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Лешевальє чи не перша порівняла Україну і росію з Давидом і Голіафом. Цей колаж художниця опублікувала 29 березня 2022 року, коли українські бійці визволяли Бучу. За основу вона взяла картину Караваджо «Давид з головою Голіафа». Давид — Володимир Зеленський, який символізує Україну. Голіаф — володимир путін — символ росії, яка здавалася сильнішою, але буде переможена. 

Геноцид українців

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Після визволення Бучі світ побачив воєнні злочини росіян. Військові рф масово знищували українців. Жахливі фото, на яких волонтери ховають тіла загиблих, художниця поєднала з картиною Ежена Делакруа «Покладання Христа у гроб».

Вбивства мирного населення

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Одна з найстрашніших робіт Лешевальє. На ній зображено українського мирного жителя, вбитого під час російського бомбардування Чернігова. Щоб показати весь біль українців мисткиня об’єднала це фото з картиною американського художника Едварда Гоппера «Ранкове сонце». Затишна оселя, дитячий візок, випрана білизна. Життя, яке в України забирає країна-окупант.

Бородянка 

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Це фото з містечка Бородянка Бучанського району Київської області також облетіло весь світ. На світлині — зруйнований будинок. Але на знищеній кухні залишилася шафа з тарілками і глиняним півником. Бородянська шафа і півник стали символами стійкості і незламності України і українців. Художниця помістила на кухню героїню картини Яна Вермера «Молочниця».

Діти війни

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Життя продовжується навіть під час війни. І це дає надію. Художниця помістила фото мами з дитиною, зняте в бомбосховищі київської лікарні у березні 2022-го, на картину Жоржа де Латура «Новонароджений».

Авіаудар по Маріупольському театру

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

16 березня 2022 року росія завдала бомбового авіаційного удару по Маріупольському театру. В будівлі переховувалися тисячи мирних жителів. Перед театром великими літерами російською мовою було написано слово «ДЕТИ». Фанні Лешевальє на світлину із знищеної будівлі додала героїнь картини «Очікування».

Розстріл мирного населення

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Фото з доказами воєнних злочинів росії — розстрілом автівок цивільних у Бучі — поєдналося з картиною французького художника Леона Коньє «Побиття немовлят».

Злочини на окупованих територіях

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Після деокупації міста Ізюм у Харківський області українські слідчі знайшли масові поховання мирних жителів. Це ще один воєнний злочин армії рф. До страшних фотосвідчень Фанні додала Жанну д’Арк з однойменної картини французького художника Жуля Бастьєна-Лепажа. 

Масові бомбардування українських міст

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

З 7 по 18 жовтня росія завдала понад 190 ракетних ударів і обстрілів безпілотниками по 16 областях України. Загинули щонайменше 70 людей, понад 240 отримали поранення, понад 380 об’єктів отримали пошкодження. Фото безпілотника авторка поєднала з фресками італійського художника Андреа Мантеньї.

Розстріл українського військовополоненого

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Минулого місяця у мережі з’явилося відео, на якому російські окупанти розстрілюють українського військовополоненого після того, як він сказав: «Слава Україні!». Це відео шокувало весь світ. Фанні Лешевальє помістила зображення українського героя на історичне полотно Франсіско Гойї «Третє травня 1808 в Мадриді». 

Збройні Сили України

Фанні Лешевальє колажі про війну в Україні

Військові ЗСУ — справжні герої, які захищають свою країну. Фото українського воїна Фанні Лешевальє порівняла із зображенням Святого Феодора Стратилата. Феодор Стратилат — християнський святий. Він був воєводою в місті Гераклеї. Феодора стратили за віру — за те, що він відмовився поклонитися ідолам. Таку саму віру в справедливість, силу і непохитність художниця побачила в українських військових. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Fanny Lechevalier

Читайте також: «УКРАЇНА. РОЗП’ЯТТЯ. ТРИБУНАЛ»: ВИСТАВКА У НЬЮ-ЙОРКУ, ЯКА ПРИБЛИЗИТЬ ТРИБУНАЛ ДЛЯ РОСІЇ

 

Статьи по теме