UA
RU

«Україна. Розп’яття. Трибунал»: виставка у Нью-Йорку, яка приблизить Трибунал для росії

Редагувати переклад

31 березня у Нью-Йорку, за 100 метрів від ООН, відкриється міжнародна виставка «Україна. Розп’яття. Трибунал». Виставка показує злочини рф в Україні. Відкриття відбудеться напередодні розгляду в ООН питання створення Міжнародного Трибуналу, який покарає росію за злочини агресії.

«Україна. Розп’яття. Трибунал»: виставка у Нью-Йорку, яка приблизить Трибунал для росії-Фото 1

Виставка проходитиме у приміщенні 866 United Nations Plaza. На площі близько 2 000 квадратних метрів буде розміщено більш ніж 1000 експонатів. Всі вони були зібрани під час експедицій до щойно деокупованих територій, а також в місцях, де рф тероризувала мирне населення.

Всі експонати свідчать про російські злочини проти мирних людей, дітей та військовополонених, проти міжнародного гуманітарного права та територіальної цілісності України. Серед експонатів — колона із ворожих одностроїв. Вона демонструє наступ агресивної орди на територію України. Так само, як і експозиції із черевиків та чоботів загарбників, що формують п’ятикутну російську зірку часів радянської доби.

«Україна. Розп’яття. Трибунал»: виставка у Нью-Йорку, яка приблизить Трибунал для росії-Фото 2

Тут є карта російської ДРГ з позначенням інфраструктурних об’єктів та місць розташування українських правоохоронних органів в Києві. Ця річ була необхідна загарбникам для того, щоб захопити столицю у перші дні широкомасштабного вторгнення. Карта свідчить про грунтовну піготовку рф до нападу.

«Україна. Розп’яття. Трибунал»: виставка у Нью-Йорку, яка приблизить Трибунал для росії-Фото 3

Відвідувачи також побачать двері з підвалу школи в селі Ягідне на Чернігівщині. Історія цього села була на шпальтах світових ЗМІ. У шкільному підвалі росіяни упродовж місяця утримували 360 осіб, включно з дітьми та літніми людьми. На дверях зображено календар, написаний від руки вуглем. А ще — два списки: кого розстріляли окупанти та хто від нестерпних умов збожеволів та помер.

«Україна. Розп’яття. Трибунал»: виставка у Нью-Йорку, яка приблизить Трибунал для росії-Фото 4

У Нью-Йорку буде представлено й щоденник російського військовослужбовця-офіцера. Він описував особисті допити та знущання над цивільними. Щоденник демонструє, що офіцер розуміє свої нелюдські злочини, адже пише:

«Історія назве наші дії другим «гітлеризмом» і влаштує черговий Нюрнберг».

«Україна. Розп’яття. Трибунал»: виставка у Нью-Йорку, яка приблизить Трибунал для росії-Фото 5

Один із експонатів — ікона з храму св. Димитрія Ростовського в селищі міського типу Макарів на Київщині. Її було пошкоджено уламками від ворожих обстрілів.

«Україна. Розп’яття. Трибунал»: виставка у Нью-Йорку, яка приблизить Трибунал для росії-Фото 6

Про мародерство на окупованих територіях свідчить пробитий кулею ноутбук Apple. Цей предмет знайшли на тілі вбитого російського окупанта. Він вкрав ноутбук в українській оселі, а щоб зручніше було везти здобич додому, помістив цей трофей у свій бронежилет замість броні.

«Україна. Розп’яття. Трибунал» має продемонструвати злочини рф, щоб відвідувачи могли побачити на власні очі, а потім поширювати правду про події в Україні, а також закликати світ до спільного протистояння тотальному злу.

Виставка створена та організована Національним музеєм історії України у Другій світовій війні, за підтримки Офісу Президента України. Куратор виставки — Юрій Савчук, художник — Антон Логов. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні

Читайте також: МІЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗІ ВИДАВ ОРДЕР НА АРЕШТ ВОЛОДИМИРА ПУТІНА

 

Статьи по теме