«Ми. Майбутнє»: фонд savED вирушає в тур Великою Британією та США з документалкою про українських підлітків

Редагувати переклад
Днями благодійний фонд savED зібрав друзів та партнерів у просторі MacPaw Space на закритому допрем’єрному показі документального фільму «Ми. Майбутнє», присвяченого п’ятьом українським підліткам та їхнім наставникам. «Ми. Майбутнє» — це кіно про мрії, що стають реальністю. Про незламність і дорослішання. Про виклики теперішнього заради гідного майбутнього. Про любов — до країни та людей.

«Ми. Майбутнє»: фонд savED вирушає в тур Великою Британією та США з документалкою про українських підлітків-Фото 1

У документалці глядачі дізнаються історії дітей з Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Каховки та Львова. Кожен із героїв — сміливий, талановитий і вмотивований відновлювати Україну вже зараз. Хлопці та дівчата діляться мріями та власним досвідом проживання війни, зокрема розповідають про свої проєкти: Даніл Арабаджи— про 3D-сканер для відновлення креслень пошкоджених від обстрілів будівель, Мирослава Трофимчук — про молодіжний рух для криміналізації екоциду, Софія Оніщенко— про платформу для молодіжних волонтерських обмінів, Дар’я Зворигіна — про застосунок із різноманітними для розвитку молоді, а Дарій Кузьмінський — про український центр медичних досліджень.

«Ми. Майбутнє»: фонд savED вирушає в тур Великою Британією та США з документалкою про українських підлітків-Фото 2

«Ми. Майбутнє»: фонд savED вирушає в тур Великою Британією та США з документалкою про українських підлітків-Фото 3

Усі їхні ідеї по-дорослому амбітні, а реалізувати їх допомагають досвідчені викладачі-наставники, які під час зйомок не лише підтримали героїв цінними настановами, а й поділилися своїми історіями: директор Маріупольського міського ліцею Андрій Голютяк — про долю його школи в окупованому місті й релокацію до Києва, а вчителька Наталія Пашковська — про непростий виїзд з окупованої Каховки.

«Діти – найцінніше, що наша країна має сьогодні, адже саме вони – її майбутнє. Ми маємо робити все від нас залежне, аби вони вірили в себе, відчували підтримку й знали, заради чого їм лишатися тут і заради чого ми сьогодні прагнемо перемоги понад усе. Софія, Дарій, Мирослава, Даня і Даша розповідають свої історії через історії українських міст, в яких народилися і в яких робили перші кроки в соціальному підприємництві та винахідництві. Харків, Львів, окупована Каховка, Запоріжжя, Миколаїв. П’ять міст, про які світ навряд чи чув або чув побіжно з новин. П’ять світлих історій стійкості та віри в те, що світові є заради чого обʼєднуватися. Ми сподіваємося, що наш фільм через діалог з підлітками і студентством у Європі й США допоможе краще зрозуміти, хто ми є і чого прагнемо. Ми як нація і наша молодь щонайперше», — коментує Оленка Северенчук, директорка благодійного фонду savED.

Відкрита прем’єра в Києві запланована на кінець березня. А зараз герої стрічки готуються до туру Великою Британією, під час якого особисто презентують фільм, розкажуть свої історії та поспілкуються з місцевою молоддю. Відкриватиме тур показ у Лондоні, що відбудеться 14 березня. А потім команда вирушить до Оксфорда, University College London та інших вишів і шкіл країни. Наступним етапом промо фільму стане подорож до США: наразі вже підтверджені заходи у Вашингтоні, Нью-Йорку та Чикаго.

«Ми. Майбутнє»: фонд savED вирушає в тур Великою Британією та США з документалкою про українських підлітків-Фото 4

«Ми. Майбутнє»: фонд savED вирушає в тур Великою Британією та США з документалкою про українських підлітків-Фото 5

Варто наголосити, що проєкт має благодійну місію: всі глядачі можуть долучитися до збору на потреби Маріупольського міського ліцею, який нині релокований до Києва. До того ж у savED є дипломатична мета — донести міжнародним партнерам правдиві меседжі щодо ситуації в Україні та закликати їх і надалі підтримувати освітні проєкти, від яких залежить майбутнє наших дітей:

«Ми хочемо розповісти світу про трагедію війни росії проти України від імені українських підлітків — таких самих, як у Америці, Німеччині чи Швеції. Це освічені та сучасні молоді люди, які мають амбіції та мрії, та які вже реалізували чимало в житті. Але водночас — які тепер змушені поряд зі своїми мріями також жити й творити в умовах війни. Це історії не про співчуття чи жалість, а про те, як молоде покоління українців продовжує гідно жити та реалізовувати себе попри все. Цим документальним фільмом ми хочемо говорити з цивілізованим та прогресивним світом саме такою мовою — не жалю до нас, а підтримки та співдії, бо наші цінності — спільні», — наголошує Анна Новосад, співзасновниця фонду savED, міністерка освіти і науки України (2019-2020).

Над фільмом «Ми. Майбутнє», зйомки якого тривали пів року, працювало 30 людей із команди професійних кінотворців kinotonly. Шоураннеркою виступила Тала Пристаєцька, продюсеркою — Ілона Шнейдер, а очолив творчий процес український медіаменеджер та ексміністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Фото — Анастасія Тєлікова для фонду savED

Статьи по теме