UA
RU

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт колишнього міністра оборони росії та начальника генерального штабу збройних сил рф. Їх звинувачують у воєнних злочинах та злочинах проти людяності.

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова-Фото 1

Сьогодні Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Сергєя Шойгу та Валерія Герасимова. Колишнього міністра оборони росії та начальника генерального штабу збройних сил рф звинувачують у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, пов’язаних зі спрямуванням атак на цивільні об’єкти в Україні.

Президент України Володимир Зеленський привітав це рішення МКС щодо двох ключових фігур у російському військовому керівництві: 

«Обох звинувачують у скоєнні жахливих злочинів проти цивільних осіб в Україні під час безросудних бомбардувань росією критичної цивільної інфраструктури в Україні. Ці варварські ракетні та дронові удари тривають, вбиваючи людей і завдаючи шкоди по всій Україні. Кожен злочинець, причетний до планування та виконання цих ударів, повинен знати, що правосуддя буде здійснене. І ми сподіваємося побачити їх за ґратами. Сьогоднішнє рішення є чітким свідченням того, що правосуддя за російські злочини проти українців неминуче. Воно чітко демонструє, що жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності. Ми з нетерпінням чекаємо на подальші ордери на арешт, щоб позбавити росію відчуття безкарності. Відчуття, яке десятиліттями підживлювало російські злочини. Відповідальність — це єдиний спосіб покласти їм край».

Нагадаємо, що минулого березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії Володимира Путіна. А також ордер на арешт уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей з окупованих районів України до рф.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Головне управління ДСНС України у м.Києві / Книга катів українського народу

Читайте також: З ПОЧАТКУ ВІЙНИ РОСІЯНИ ВБИЛИ 479 УКРАЇНСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ ТА ТРЕНЕРІВ

Статьи по теме