UA
RU

росія віддає викрадених українських дітей на усиновлення: розслідування FT

Видання Financial Times провело розслідування і виявило фотографії викрадених українських дітей на російському сайті з усиновлення. 

росія віддає викрадених українських дітей на усиновлення: розслідування FT-Фото 1

Видання Financial Times опублікувало розслідування. Журналісти з’ясували, що росія віддає викрадених українських дітей на усиновлення. Автори розслідування ідентифікували чотирьох українських дітей віком від 8 до 15 років. Росіяни викрали цих дітей з території України, яка була окупована російською армією у 2022 році. Викрадачі розлучили дітей з родичами та опікунами. Фото цих дітей були розміщені на російському сайті з усиновлення usynovite.ru. Цей сайт пов’язаний з російським урядом. Деяким дітям на сайті змінили імена. Про жодну дитину не вказана інформація, що вони — українці і були вивезені з України. Викрадені росією діти, про яких пише FT, наразі перебувають у Тульській та Оренбурзькій областях, а також у тимчасово окупованому Криму. 

Після виходу розслідування журналістів FT Білий дім зробив заяву щодо російських злочинів проти українських дітей:

«Це огидно і жахливо. Ці українські діти мають бути в Україні зі своїми родинами. росія веде війну не тільки проти українських військових, а й проти українського народу. Як раніше заявляв Президент, росія вчиняє в Україні військові злочини та злочини проти людства».

Нагадаємо, що минулого року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей з окупованих районів України до рф. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Mick Haupt / Unsplash

Читайте також: ЯК РОСІЯ ВИКРАДАЄ ДІТЕЙ З УКРАЇНИ. РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

Статьи по теме