UA
RU

Музей книги і друкарства України оцифрує частину стародруків

Редагувати переклад

Музей книги і друкарства України у межах проєкту «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» оцифрує частину колекції стародруків. 

Музей книги і друкарства України оцифрує частину стародруків

У межах проєкту «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» буде оцифровано цінну частину музейної колекції. Найближчим часом усі бажаючі зможуть побачити онлайн чотири рукописні книги, що зберігаються в музеї. А також 120 стародруків та 1000 одиниць графіки. Серед стародруків є й збірки пісноспівів. В планах науковців — створити музичне озвучення окремих творів. Три аудіозаписи виконає народний артист України, лауреат Шевченківської премії Тарас Компаніченко. Також планується оцифрувати будівлю, в якій працює музей. Це колишня монастирська друкарня. Тож ця пам’ятка з переліку ЮНЕСКО стане доступнішою завдяки створенню 3D моделі.

Музей книги і друкарства України оцифрує частину стародруків

Результати роботи розмістять на сайті Музею книги і друкарства України у розділі «Колекція онлайн». Цифрові копії унікальних артефактів будуть супроводжені детальними науковими описами. Кожен бажаючий зможе не тільки передивитися колекцію, а й водночас здійснити віртуальну екскурсію до музею. Проєкт також презентують на Львівському форумі видавців. Це буде електронне видання «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України». 

Музей книги і друкарства України оцифрує частину стародруків

Відвідувачів сайту чекатиме ще один сюрприз. На честь 50-річчя музею співробітники підгототують віртуальну виставку «Музейна магія чисел».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Музей книги і друкарства України

Читайте також: ВІДТЕПЕР ПАМ’ЯТЬ ПРО МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ ІМ. А.І. КУЇНДЖІ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ НЕ ТІЛЬКИ В НАШИХ СПОГАДАХ

Статьи по теме