UA
RU

МЗС України закликає скасувати виступ Анни Нетребко в Німецькій державній опері

Редагувати переклад

МЗС України закликало Німецьку державну оперу скасувати виступ російської співачки і учасниці пропагандистської кампанії Анни Нетребко

МЗС України закликає скасувати виступ Анни Нетребко в Німецькій державній опері-Фото 1

Російська оперна співачка Анна Нетребко у п’ятницю виступить на сцені Німецької державної опери. Міністерство закордонних справ України закликало скасувати цей виступ:

«Повернення Анни Нетребко на сцену Німецької державної опери — це «нормалізація» та толерування російських воєнних злочинів, за які пані Нетребко несе співвідповідальність. Як колишня довірена особа Путіна та учасниця пропагандистської кампанії щодо тимчасової окупації росією Донецької та Луганської областей, починаючи з 2014 року».

З моменту появи перших анонсів питання скасування виступу російської співачки підіймало посольство України у ФРН. Українська позиція була підтримана Сенатом Берліна. Особисто — Бургомістром Каєм Вегнером і культурним сенатором Джо Чало. У вечір прем’єри посол України в Федеративній Республіці Німеччина Олексій Макеєв та Берлінський сенатор Джо Чало у знак протесту відвідають виставку Russian War Crimes. Виставка проходить у будівлі Гумбольдтського університету, що розташована навпроти опери.

МЗС України закликає скасувати виступ Анни Нетребко в Німецькій державній опері-Фото 2

МЗС України опублікувало в Instagram фото Анни Нетребко у вбранні зі словами «На Берлін!», а поруч фото ракети з такими самим надписом:

«На Берлін!» — радянське гасло часів Другої світової війни, яке широко використовувалося в російській пропаганді в останні десятиліття. Саме тому російська оперна співачка Анна Нетребко носить сорочку з таким надписом. Вона підтримує російський шовінізм, але її все одно запрошують до Німецької державної опери».

Наразі на сайті Німецької державної опери є анонс сьогоднішньої вистави «Макбет». Партію Леді Макбет, згідно з анонсом, виконує Анна Нетребко. Всі квитки розпродано. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Staatsoper Unter den Linden, Instagram / Міністерство закордонних справ України

Читайте також: МЕТРОПОЛІТЕН-ОПЕРА ЗАМОВИЛА ОПЕРУ ПРО ВИКРАДЕНИХ РОСІЄЮ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ