На щиті монумента “Батьківщина-мати” замість герба СРСР зʼявиться український тризуб. Заміна радянської символіки розпочалася у липні. А завершиться до Дня Незалежності України – 24 серпня 2023 року.
Україна продовжує долати негативні наслідки комунізації та русифікації. Міністерство культури та інформаційної політики України розпочало історичний проєкт “Тризуб Батьківщини”. Цього року до Дня Незалежності України з щита монумента “Батьківщина-мати” демонтують радянський герб і поставлять український тризуб.
Як зазначають у МКІП, переосмислити монумент намагались від отримання Україною незалежності. Однак лише зараз цей процес завершується. В липні розпочалося виготовлення художньої композиції “Тризуб” на щиті “Батьківщини-матері”. Остаточний монтаж відбудеться після проведення підготовчих робіт, встановлення конструкції для монтажних робіт та демонтажу герба СРСР.
«На процес подолання наслідків радянізації, русифікації та комунізації ,окрім законодавчого, є серйозний суспільний запит. Заміну герба СРСР на тризуб рік тому підтримали 85% респондентів, які взяли участь в опитуванні в «Дії». І це опитування стало найбільш масовим. Ми вже понад рік працюємо над цим кейсом. І нарешті можемо повідомити про всі деталі історичного проєкту “Тризуб Батьківщини”. Це дуже складний процес. Тому ідеї та наміри зробити це досі залишалися нереалізованими. Гроші на відновлення історичної справедливості нині зібрано виключно від великого бізнесу, який хоче бути причетним до великого в усіх сенсах проєкту. Отже, ми працюємо з унікальною скульптурою – представницею старшого покоління, яка приймає всім своїм сталевим серцем нову реальність й робить свій внесок у боротьбі за нашу свободу й незалежність», – розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Новий герб – об’ємна конструкція. Для її улаштування використовується 2 типи металу. Це нержавіюча сталь українського виробництва “Запоріжсталь” та закордонного виробника. Проєктом займається Український інститут сталевих конструкцій ім. Шимановського. Скульптором проєкту став Олексій Пергаменщик. Цікаво, що монумент “Батьківщина-мати” було вироблено зі сталі “Запоріжсталі”, “Азовсталі” та ММКІ.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Robert Anasch / Unsplash, Національний музей історії України у Другій світовій війні
Читайте також: ВИСТАВКА МУЗЕЮ ВІЙНИ «УКРАЇНА – РОЗП’ЯТТЯ» ОТРИМАЛА «МУЗЕЙНИЙ ОСКАР»