Закрити
UA
Мода

Про всяк випадок: гайд як підготуватися до ядерного удару

Поділись:

Не хочемо думати про погане, але краще підготуватися і бути у всеозброєнні.

Думаємо, не варто розписувати, чому наша редакція вирішила опублікувати докладний гайд. В українських реаліях може статися будь-що і краще бути підготовленою до найгіршого сценарію.

posts-to-db-Фото 1

Ми сподіваємося, що ви не розбирали свою тривожну валізку з 24 лютого і вона перебуває завжди під рукою. Якщо ні, тоді краще зібрати та прочитати наш гайд про те, як підготуватися та вижити (сподіваємося на краще) під час ядерної атаки з боку росії.

Промоніторте найближчі укриття

Хороша новина, від ядерного удару можна сховатись й ідеальним місцем стане укриття або підвал. Чудово, якщо вдасться знайти укриття із залізобетону, а це підвали, або будь-яке інше місце без вікон, дверей та інших щілин. Якщо можливості спуститися в укриття немає – намагайтеся сховатися всередині будівлі з цегли або бетону. Найбезпечныше місце буде ванна, туалет або комора. Вентиляційні системи потрібно герметично закрити чимось, щоб повітря з вулиці не проходило системою у ваш будинок.

Маленька ремарка: найнадійніші поверхи – середні, але краще йти в укриття, воно вбереже вас від уламків і вибухової хвилі.

Зберіть тривожну валізку

У ній мають бути герметично упаковані продукти із тривалим терміном придатності. Консерви, печиво, галети і навіть запакований шоколад, все, що дасть вам енергію на три дні. Важливо взяти з собою воду – вона повинна бути бутильована та герметична. Зробіть копії своїх документів, адже після ударної хвилі вся техніка може вийти з ладу, тому на Дію краще не сподіваються. Запасіться батарейками, зарядіть акумулятори та павер-банки. Знайдіть радіо, саме через нього ви зможете отримати подальші вказівки від влади.

Про що ще не забути

Підготуйте змінний одяг, адже якщо ви в момент удару перебуватимете на вулиці — в укриття в ньому заходити не можна, він буде весь у пилу радіації, його потрібно залишити в пакеті на вулиці. Також подбайте про свою аптечку: в ній повинні бути всі необхідні вам ліки та засоби від опіків, якщо ви потрапили під удар. Покладіть пачку вологих серветок: експерти з виживання раджу добре помитися після того, як ви потрапили під ударну хвилю, щоб змити з себе радіацію. Якщо такої можливості немає – протріть відкриті ділянки тіла вологими серветками, а потім утилізуйте їх за одягом. Приготуйте респіратори серії FFP2, FFP3 та ліхтарик.

Читайте також: Вдих-видих: що таке дихальна техніка 4-7-8 і як вона працює

Коротко про йодид калію

Попит на цей препарат виріс і можливість знайти його в найближчій аптеці – мала. Але ці таблетки мають бути у вашій аптечці. Вони заповнюють щитовидну залозу стабільним йодом, і у разі опромінення, радіоактивний йод не приймається нашим організмом. Йодід калій не можна приймати “для профілактики”, його потрібно пити тільки після вказівок офіційних органів. Дія його триває 24 години.

Дозування препарату:

дітям до 1 місяця – 16 мг;

дітям від 1 місяця до 3 років -32 мг;

дітям віком від 3 до 12 років – 62,5 мг;

підліткам від 13 років та дорослим – 125 мг.

Важливо пам’ятати, що людям після 40 років не рекомендують вживати йодид калій через нездатність щитовидки вбирати радіоактивний йод. Хоча вагітним і жінкам, що годують, у цьому віці ендокринологи раджу прийняти свою дозу.

posts-to-db-Фото 2

Як вижити під час удару

Якщо влада попередила про можливий ядерний удар, спустіться в найближче укриття з тривожною валізкою. Якщо ви знаходитесь у квартирі або іншому місці – відійдіть від вікон, сховайтеся в ізольованій кімнаті, щілини дверей перекрийте шматками тканини. 

Перше, що станеться – це вогненний спалах, постарайтеся не дивитися на нього, це може призвести до опіків або навіть сліпоти. Після спалаху перетворитися на хмару, що нагадує гриб, а після з’явиться вибухова хвиля, яка змітатиме все на своєму шляху.

Якщо ви під час вибуху знаходитесь у приміщенні:

  • ховайтесь у поглиблення або за об’єктом, який забезпечить вам тимчасовий захист;
  • ляжте обличчям вниз і прикрийте ніс і рот маскою чи шматком тканини, це захистити органи дихання;
  • накиньте на себе каптур або куртку, щоб зберегти голову, а руки сховайте під себе, якщо нічого такого немає – накрийте голову руками;

Якщо ви перебуваєте в транспорті у цей час – зупиніться і максимально низько нагніть. У такому положенні перебувайте, доки не почуєте другий вибух. Після цього у вас буде 10 хвилин, щоб знайти укриття, доки не почнеться радіоактивний дощ.

Такі прості правила можуть зберегти життя вам та вашим близьким. Сподіваємося, що ця інформація не знадобиться і служитиме як загальноосвітня.

Також на сайті Київської міської ради можна підписати петицію про видачу всім жителям набір індивідуального захисту у разі ядерної атаки.

Фото:unsplash.com