UA
  RU

  Вдих-видих: що таке дихальна техніка 4-7-8 і як вона працює

  Редагувати переклад

  Коли безсоння та тривога не дають нормально жити.


  Вдих-видих: що таке дихальна техніка 4-7-8 і як вона працює-Фото 1

  Техніка дихання 4-7-8 - це дихальна модель, розроблена доктором Ендрю Вейлом. Вона заснована на стародавній техніці йоги під назвою пранаяма, яка допомагає практикуючим отримати контроль над своїм диханням. При регулярному застосуванні ця техніка може допомогти людям заснути за короткий період години.


  Як працює техніка дихання 4-7-8? 

  Дихальні техніки покликані привести тіло у стан глибокого розслаблення. Специфічні моделі, що передбачають затримку дихання на певний період години, дозволяють нашому тілу поповнити запас кислорода. Така методика, як 4-7-8, дасть органам і тканинам потрібну порцію кислорода. 

  Практики розслаблення також допомагають повернути тіло у рівновагу і регулюють реакцію організму, коли ми перебуваємо у стресі. Це особливо корисно, якщо ви відчуваєте безсоння через тривогу. Техніка 4-7-8 змушує розум і тіло зосередитися на регулюванні дихання, а не на повторенні своїх страхів, коли ви намагаєтесь відпочити. Прихильники стверджують, що вона ефективно заспокоює серце та нервну систему. 

  Загальна концепція дихання 4-7-8 включає поперемінне дихання через ніздрю та медитацію усвідомленості на теперішньому стані. Говорять, що спочатку наслідки цієї техніки не такі очевидні: ви можете навіть відчути легке запаморочення, коли вперше спробуєте її. Але вона того варта.


  Вдих-видих: що таке дихальна техніка 4-7-8 і як вона працює-Фото 2

  Як дихати у техніці 4-7-8?

  Щоб почати практикувати дихання 4-7-8, знайдіть місце, можна було б зручно сісти чи лягти. Обов'язково слідкуйте за поставою, особливо на початку, вона має бути прямою. Якщо ви використовуєте цю техніку, щоб заснути, то краще лягти. 

  Підготуйтеся до вправи, упершись кінчиком мови у піднебіння, вам потрібно тримати мову в такому положенні протягом усієї практики. Щоб не рухати мовою під час видиху, потрібна практика, але цьому можна швидко навчитися. Можна стискати губи під час видиху, тоді техніка пройде легше.   Всі наступні кроки слід виконувати в циклі одного вдиху:

  1.  Спершу розкрийте губи.
  2.  Видайте свистячий звук, повністю видихаючи повітря через рот. 
  3. Далі стисніть губи, тихо вдихаючи через ніс, коли ви рахуєте про себе до 4.
  4. Потім на 7 секунд затримайте дихання.
  5. Зробіть ще один свистячий видих рота протягом 8 секунд.

  Читайте також: Отримувати емоції в годину війни і шукати бадьорість: практичні причини


  Коли ви знову вдихаєте, ви починаєте новий цикл дихання. Практикуйте цю схему протягом чотирьох повних вдихів. Затримка дихання (на сім секунд) є найважливішою частиною цієї техніки. Також рекомендується практикувати її лише протягом чотирьох вдихів, коли ви вперше починаєте. Далі ви можете поступово досягти восьми повних вдихів. 

  Цю техніку дихання не слід практикувати в обстановці, де ви не готові повністю розслабитися. Хоча її не обов'язково потрібно використовувати лише для засинання, вона все одно повністю розслабить тіло.

  Фото: unsplash.com


  Статті на тему