UA
  RU

  Приємні емоції під час війни та пошук вдячності: практичні поради

  Редагувати переклад

  Глибина переживання простих насолод у час війни — дуже висока. 


  Ви зовсім по-іншому можете сприймати смак ранкової кави, смак свіжого хліба, обійми рідних. Знаходьте те, за що ви можете подякувати новому дню. 

  Приємні емоції під час війни та пошук вдячності: практичні поради-Фото 1


   

  Всі, хто не виробив до війни правильну життєву філософію вдячності, мають прекрасну нагоду зробити це просто зараз. 5 простих вправ для практикування вдячності.

  Ведіть щоденник вдячності

  Починайте кожну сторінку зі слів «Сьогодні я вдячна за…» і напишіть або намалюйте, за що ви вдячні. Коли пишете, за що ви вдячні сьогодні, то подумайте, як ця подія (чи людина) вплинула на ваше життя. Розмови про вдячність можуть стати чудовою практикою за сімейною вечерею. Або їх можна використовувати з класом під час онлайн-уроків на початку або в кінці уроку. 


  Створіть «банку вдячності»

  Напишіть на маленьких папірцях, за що ви вдячні, і поскладайте їх у прозору скляну банку. Важливо, щоб банка була прозора, адже тоді ви бачите, як там назбируються папірці, і уявляєте, скільки вже сталося речей, за які ви вдячні. Наступного разу, коли у вас буде поганий настрій, ви можете витягнути папірець з банки навмання і нагадати собі, за що ви вдячні. Із дітьми за допомогою такої банки можна грати в «крокодила» — дитина має показати, що написано на папірці, а решта вгадують.

  Рефлексія добра або обдумування добра

  Подумайте про людину, яка проявила до вас доброту або допомогла вам. Одразу на думку спадає друг або якась близька людина, проте треба також не забувати про незнайомців, які зробили вам щось приємне. Дитина може подумати про незнайому людину, яка працює на фабриці і пошила її улюбленого м’якого ведмедика. Або про солдата, який зараз на фронті захищає нас.Ви також можете пропрацювати таку гру: оберіть предмет, яким користуєтесь щодня, і подумайте про всіх людей, які його вигадали, виготовили, продали. За допомогою цієї вправи ми приходимо до думки, що ми всі пов’язані між собою і навколо є багато людей, які намагаються нам допомогти. Коли ви подумали про цю людину, можна намалювати її, а потім пояснити цю добру справу всім. Поки малюєте і розповідаєте про цю людину, помічайте зміни у вашому тілі і те, як змінюється ваш настрій. Почути чиїсь історії добра і допомоги — це теж приносить радість і підіймає настрій.

  Читайте також: Чому зараз турбота про себе особливо важлива і з чого почати?  Приємні емоції під час війни та пошук вдячності: практичні поради-Фото 2

  Постер вдячності

  Наступний крок — додайте ім’я або професію цієї людини у вашу банку вдячності і, якщо можливо, надішліть цій людині записку з подякою. Є багато способів сказати дякую — якщо ви не знаєте адресу цієї людини, можна причепити постер вдячності в себе на вікні, і людина проходитиме повз і прочитає його. Зробити фото — і викласти в соцмережах. Або надішліть постер нашим захисникам. 


  Такі прості вправи допоможуть вам почати відчувати смак життя.

  Джерело: Освіторія

  Інформацію взято з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support


  Фото:unsplash.com

   

  Статьи по теме