UA
RU

ОМКФ 2021: оголошено Національну конкурсну програму

Редагувати переклад

Дванадцятий Одеський міжнародний кінофестивальякий відбудеться з 14 до 21 серпняоголосив Національну конкурсну програмуЦього року ОМКФ приурочений до 30-річчя незалежності України і пройде з фокусом саме на національне кіно.

До Національної конкурсної програми 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю увійшли 6 повнометражних фільмів:

     “Королі репу”режисер Мирослав ЛатикУкраїна, 2021, 100

Головний герой музичної стрічки – 17-річний випускник сільської школи на прізвисько Казан. Хлопець понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце своєї дівчини Свєти. Заради здійснення своїх мрій Казан готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя у іншому напрямку.

ОМКФ 2021: оголошено Національну конкурсну програму-Фото 1

     “Із зав’язаними очима”режисер Тарас ДроньУкраїна, 2020, 100

Заснований на реальних подіях фільм розповідає про спортсменку боїв без правил Юлю, яка намагається побудувати нове життя після того, як її хлопець загинув у зоні АТО. Юля кидає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя

війни, яку нав’язує їй суспільство.

     Найкращий фільм конкурсу “1-2” Варшавського МКФ (2020)

ОМКФ 2021: оголошено Національну конкурсну програму-Фото 2

     “Простір”режисер Дмитро ТомашпольськийУкраїна, 2021, 101

Фантастичний фільм “Простір” – це історія про перший контакт людей з НЛО, який, за збігом обставин, стався саме в період карантину 2020 року…

ОМКФ 2021: оголошено Національну конкурсну програму-Фото 3

     “Національний музей”режисер Андрій ЗагданськийУкраїна/США, 2020, 92

Цей фільм – портрет Національного художнього музею України. Півроку автори документального фільму спостерігали за життям музею – від монтажу та відкриття виставки українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до монтажу та відкриття виставки генія авангарду Олександра Богомазова. Від українського бароко до українського авангарду – оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України.

ОМКФ 2021: оголошено Національну конкурсну програму-Фото 4

     “СТОП-ЗЕМЛЯ”режисерка Катерина ГорностайУкраїна, 2021, 122′

Сюжет фільму розгортається навколо життя 16-річної Маші, яка вчиться у звичайній київській школі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь. Фільм отримав “Кришталевого ведмедя” як найкраща стрічка конкурсної програми Generation 14plus 71-го Берлінале.

Читай также: Кейт Уинслет назвала свой любимый образ для красной ковровой дорожки 

ОМКФ 2021: оголошено Національну конкурсну програму-Фото 5

     Суперник”, режисер Маркус Ленц, Україна/Німеччина, 2020, 96′

Дев’ятирічний Роман їде до своєї матері Оксани, яка виїхала на нелегальні заробітки до Німеччини. Там вона живе з Ґертом, 62-річним вдівцем, що страждає на діабет. Ґерт намагається подружитися з хлопчиком, але Романа насамперед цікавить увага матері. Раптом Оксані стає погано й Роман залишається наодинці зі своїм суперником. Виявляється, що з Ґертом на диво цікаво гратися, аж доки той не помирає від інсульту. Відтак Роман із трупом опиняється в пастці в справжній глушині…

     Найкраща операторська робота на МКФ “Лістапад” у Мінську (2020)

Також у Національній конкурсній програмі будуть показані 8 короткометражних стрічок:

     “Біжи, Таню, Біжи”, реж. Софія Поліщук

     “Непотрібні речі”, реж. Дмитро Лісенбарт

     “Друга хвиля”, реж. Марія Стоянова

     “Папині кросівки”, реж. Ольга Журба

     “Leopolis night”, реж. Нікон Романченко

     “Марія”, реж. Влад Одуденко

     “Тигр блукає поруч”, реж. Анастасія Фалілеєва

     “Good boy”, реж. Марія Пономарьова

12-й Одеський міжнародний  кінофестиваль відбудеться з 14 до 21 серпня в Одесі. Фестивальні  абонементи доступні за посиланням.

 

Статьи по теме