Скільки щеплень проти COVID-19 треба робити: оновлені рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу
У Міністерстві охорони здоров’я оновили рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу і розповіли, коли робити щеплення проти COVID-19.
МОЗ затвердило оновлені рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу. Вони відповідають останнім світовим рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я.
«Відтак, схеми вакцинації для населення спрощуються. Для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців. Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення (або два щеплення для окремих груп) — це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19″, — пояснили у МОЗ.
Для людини без супутніх захворювань достатньо отримати одне щеплення. Цього буде достатньо, без ревакцинації кожного року. Ревакцинацію рекомендовано робити через 6-12 місяців не усім, а людям із груп ризику. Це дорослі та діти, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання. Також вагітні та люди, старші за 60 років. Крім того, ревакцинацію рекомендують дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції. І представникам професійної групи ризику — лікарям, вчителям, військовим. Потребу в ревакцинації визначає лікар.
Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення, можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись. Для цього необхідно записатись до сімейного лікаря. А після візиту вакцинуватись у найближчому пункті щеплення. У пунктах у першу чергу вакцинацію отримуватимуть пацієнти з групи ризику.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Daniel Schludi / Unsplash
Читайте також: ЧОМУ НОВИЙ ШТАМ КОРОНАВІРУСУ НАЗВАЛИ «ФЛІРТ»