UA
RU

Прийнято рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну та іншим російським і радянським діячам

Редагувати переклад

Сьогодні Уряд прийняв рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським і радянським діячам. 

Прийнято рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну та іншим російським і радянським діячам-Фото 1

У вересні Міністерство культури та інформаційної політики України ініціювало урядове рішення. Цим рішенням можна демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським і радянським діячам. Пам’ятники мали вилучити із Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення. 

Сьогодні Уряд прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російським і радянським діячам.

З реєстру вилучили пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському, пам’ятник Щорсу на бульварі Т. Шевченка, могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку. А також монітор «Железняков» по вул. Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською у Києві. 

Вилучено пам’ятники Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі. Крім того, пам’ятник князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі, адміралу Ушакову в Херсоні. Також пам’ятник «Україна – визволителям» в Ужгороді та Меморіальний комплекс «Борцям революції» в Луганську.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: ESMA // 에스마 / Unsplash

Читайте також: МУЗЕЄФІКАЦІЯ ПАМ’ЯТОК МАЙДАНУ: ЗА ДОПОМОГОЮ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ «ОЖИВИЛИ» ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Статьи по теме