UA
RU

Про що жінка мовчить: Катерина Слюсар, акторка

Талановита українська акторка Катерина Слюсар в театрі з 9 років. Сьогодні Катерина успішно будує кар’єру в кіно та вже встигла зіграти роль в українській стрічці «Безславні кріпаки», що з 24 грудня виходить у широкий український прокат. Вона відповіла на наші запитання.

Катерина Слюсар

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Зараз, як, в принципі, і завжди, не можна мовчати про несправедливість. Про людей та ситуації, які потребують допомоги чи втручання. Чим більше голосів звучить, тим більше вух будуть чути. А про що не варто говорити… Не варто поспішати ображати, навішувати ярлики, робити словами (та, звичайно, справами) людям боляче. Зараз, коли за допомогою такого «інструменту», як соцмережі, слова поширюються зі швидкістю світла, часто необдумано, часто анонімно, це особливо важливо.

Коли і з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Я відносно мовчазна людина, тому мені комфортно мовчати майже будь з ким. Із самою собою, з чоловіком, з друзями, колегами. Якщо є про що помовчати в хорошій компанії, то чому б це не зробити (усміхається)? Та і взагалі, більше полюбляю слухати ніж говорити.

Коли ви останній раз себе хвалили, і за що сварили?

Зазвичай сварю себе за надмірну нерішучість та за те, що все сприймаю близько до серця. За зайві рефлексії з приводу та без приводу. Хоча, можливо, без цього я б і не стала акторкою. Хвалю себе нечасто. Не відчуваю у цьому потреби, для мене зробити щось добре – це норма, а не щось видатне та заслуговуюче на «медаль». Але буває… Коли нещодавно зробила виставу у театрі у якості режисерки, а потім отримала приз за кращу режисуру – тоді трохи себе похвалила.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Природа у будь якому прояві — океан, гори, північне сяйво, дерева восени… Це та краса, поряд з якою ти відчуваєш себе часткою чогось більшого…

Який талант вам би дуже хотілося мати?

Всі таланти! Танцювати, співати, писати, малювати – я б хотіла вміти все, бо знаю, що в рамках моєї профессії мені б все стало у нагоді. Якогось рівня можна досягнути і шляхом старанної роботи, але мріяти про вміння, які «падають на тебе з неба», ніхто не забороняв, на те вони і мрії.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, що це було б?

Це складне питання. Це як залишити якусь одну людину у своєму житті. Я хочу пам’ятати всіх і все. Хороше, погане, те, що було давно та те, що було вчора. Хочу пам’ятати першу прочитану книгу, хочу пам’ятати дитинство на Крайній Півночі біля тундри, першу виставу, зимовий день у Парижі, всіх рідних людей та тих, хто зустрівся випадково на моєму шляху, але залишив в ньому слід. Все це – моноліт спогадів, вражень, досвіду, який неможливо розбити на шматки.

Катерина Слюсар 1

Читайте також: АРГУМЕНТ: СЕРГІЙ МАРТИНЮК, ЛІДЕР РОК-ГУРТУ «ФІОЛЕТ», ПИСЬМЕННИК

Що пасує сучасним чоловікам, і що не прикрашає сучасних жінок?

Думаю, що якщо ми говоримо про людські риси, то тут не можна гендерно поділяти. Все погане нікому не личить, всіх прикрашає найкраще – розум, доброта, почуття гумору. Як на мене, це, взагалі, три кити, на яких можна встояти. Розум – у якості двигуна для розвитку та створення, доброта — для комунікації з іншими, гумор – для того, щоб вміти іноді дивитися безтурботно та іронічно на цей прекрасний, але доволі складний світ.

Якби вам довелося себе порівняти з алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Сухе червоне вино. Але не те, що на гучній вечірці для куражу, а в затишку. Там, де є місце роздумам, неспішним розмовам, гарним краєвидам. Там, де близькі люди, смачна їжа та хороше кіно.

До якої поради мами ви не прислухалися і шкодуєте про це?

Мама завжди була обережна з порадами і ніколи особливо нічого не нав’язувала, але дуже добре пам’ятаю фразу, яку чула від неї з самого дитинства: «Не вчиняй з іншими так, як не хочеш щоб вчиняли із тобою». На мою думку – це слова на всі часи. Було б чудово усвідомити їх якомога раніше. А ще – «хоч іноді надягай сукню та туфлі замість вічних джинсів». Бо зараз для мене провести вечір на підборах – то суцільне випробування.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків з непоказною зовнішністю здається вам дуже привабливим?

Це хороше запитання. Хороше тому, що воно дало мені змогу зрозуміти, що я майже не мислю категорією «некрасивий». Не пам’ятаю, коли я останній раз побачила людину (чоловіка або жінку) та оцінила їх таким чином. Це абсолютна правда. Зазвичай, коли я кажу «гарний», то здебільшого маю на увазі харизму, цікаву, приємну, магнетичну зовнішність, ніж правильні риси обличчя та золотий перетин. Ось наприклад, чи можна вважати Челентано, Джека Ніколсона або Венсана Касселя красенями з загальноприйнятої точки зору? Хтось скаже, що ні. Але там стільки таланту та чарівності, що перед ними меркне й Том Круз, який мав титул «найкрасивіший чоловік планети».

Чим пахне щастя?

У щастя мільйон різних запахів. Головне, вміти їх відчувати.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: MAMARIKA, СПІВАЧКА

Статьи по теме