UA
RU

Російський режисер інкогніто готує зйомки фільму про дітей війни в Україні

Редагувати переклад

Російський режисер Олександр Молочников, який зараз живе в США, готує зйомки фільму про дітей війни в Україні. Але приховує своє ім’я. Про це повідомила українська режисерка Ірина Цілик.

Книга катів Українського народу

Молочников планує знімати короткометражний фільм про дітей із Бахмута, які залишилися без батьків під час війни. Для участі у фільмі проводили кастинг, шукали акторів — хлопчиків 5 і 7 років. Також шукали локацію — «зруйновані місця, але деокуповані і відносно безпечні (бо у фільмі зніматимуться діти)» у Чернігівській, Сумській, Харківській областях або на Київщині. Водночас зазначалося, що зйомки проводитеме команда Колумбійського університету з Нью-Йорку. Ім’я Олександра Молочникова учасникам кастінгу не називалося. 

Режисерка Ірина Цілик дізналася про новий проєкт від художника-постановника Івана Левченка, який зробив аудіо-запис розмови з режисером. На її думку, це — етичний злочин:

«Уявіть собі, ваших дітей запросили взяти участь у кастингу для зйомок ігрового фільму про нещасних сирот, що лишилися без мами в Бахмуті під час війни. Ви записуєте акторські проби, надсилаєте їх, і зрештою геть випадково спливає інформація про те, що це фільм російського режисера, який ще минулого року знімав серіал у росії, а тепер живе в Нью-Йорку і має американський паспорт. Алєксандр Молочніков планує знімати свій ігровий короткий метр про дітей з Бахмута в найближчі дні під Києвом, він з оператором уже в Україні і намагається швидко зібрати українську команду та провести зйомки в реальній локації – зруйнованому домі. От тільки інформація про те, що режисер – росіянин, чомусь переважно приховується від потенційних учасників. Колеги, будьте обережні!»

Олександр Молочников — російський режисер. В Вікіпедії вказано, що він має подвійне громадянство — росії і США. Його остання режисерська робота — серіал «Монастир» 2022 року, який знімали у російських Ферапонтовому та Кирило-Білозерському монастирях. 

Зйомки нового фільму в Україні заплановані на 16-18 березня.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Ілай Тайлер / проєкт «Книга катів Українського народу»

Читайте також: НАЙКРАЩИЙ ПРИКЛАД ЛІЦЕМІРСТВА У КІНОІНДУСТРІЇ: ВОЛОДИМИРУ ЗЕЛЕНСЬКОМУ ВІДМОВИЛИ У ВИСТУПІ НА «ОСКАРІ»