UA
RU

росія була виключена з Виконавчої ради ЮНЕСКО

Редагувати переклад

росію було виключено з Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка координує діяльність організації у період між сесіями Генконференцiї.

росія була виключена з Виконавчої ради ЮНЕСКО-Фото 1

російську федерацію вперше в історії було виключено з Виконавчої ради ЮНЕСКО. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у соцмережі X:

«Уперше в історії росія була виключена з Виконавчої ради ЮНЕСКО. Епоха російського впливу закінчилася, і це правильно: російським терористам не місце на чолі значущих міжнародних організацій. Міжнародна роль росії лише слабшатиме».

Виконавча рада ЮНЕСКО координує діяльність організації у період між сесіями Генконференцiї. Засідання Виконавчої ради відбуваються двічі на рік. Вона розглядає i подає проєкти дворічних програм та середньострокових стратегічних напрямів діяльності. А також визначає заходи щодо реалізації затверджених програм i бюджетів. Виконавча рада готує порядок денний Генконференцiї. І подає рекомендації щодо прийому в організацію нових членів та встановлення асоційованих зв’язків з новими партнерами.

У липні після російського ракетного удару по Одещині до ЮНЕСКО звернувся омбудсман Дмитро Лубінець. Він закликав позбавити росію статусу члена організації

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: UNESCO

Читайте також: 20 ОБ’ЄКТІВ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ — ПІД ПОСИЛЕНИМ ЗАХИСТОМ ЮНЕСКО

Статьи по теме