UA
RU

росія знищила 60 тисяч тонн українського зерна

Редагувати переклад

Під час обстрілів портів Одеси і Чорноморська росія знищила 60 тисяч тонн українського зерна. Тепер країна-терорист шантажує світ голодом. 

росія знищила 60 тисяч тонн українського зерна

Вночі 18 та 19 липня росія обстріляла об’єкти портової інфраструктури, які були задіяні в «Зерновій ініціативі». Країна-терорист атакувала зернові термінали та портову інфраструктуру в Одесі та Чорноморську. Особливо постраждав порт Чорноморська. Тут виведено з роботи значну частину зернової експортної інфраструктури. За попередніми оцінками, для повноцінного відновлення об’єктів знадобиться не менше року.

росія знищила 60 тисяч тонн українського зерна

У порту Чорноморська також були знищені 60 000 тонн зерна. Це зерно мало бути завантаженене на великотоннажне судно і відправлене зерновим коридором ще 60 днів тому. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський наголосив, що росія розпочала шантажувати світ голодом: 

«Це терористичний акт не проти України, а проти всього світу. Продовольча безпека якого знову під загрозою. Людство опинилося в заручниках у країни-терориста, яка шантажує весь світ голодом. Світ має відреагувати жорстко і відповідно до ситуації! Якщо ми не зможемо експортувати продовольство, то населення найбідніших країн опиниться на межі виживання! Крім того, постраждає економіка не лише України, а й світу. Зросте ціна на збіжжя, і не всі країни зможуть дозволити собі купувати сільськогосподарську продукцію. А значить, ціна значно зросте на продукти харчування: борошно, крупи, мʼясо».

росія знищила 60 тисяч тонн українського зерна

Уночі 19 липня 2023 року російські окупанти атакували Україну з південного напрямку. Як повідомляє оперативне командування «Південь», протягом кількох хвиль атак противник застосував 16 крилатих ракет «Калібр», 8 крилатих ракет Х-22, 6 крилатих ракет «Онікс», 1 керовану авіаційну ракету Х-59, 32 ударних БпЛА типу «Shahed-136/131». 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Alan Godfrey / Unsplash, Міністерство аграрної політики та продовольства України

Читайте також: ЕКОЦИД: ЧЕРЕЗ ПІДРИВ РОСІЄЮ КАХОВСЬКОЇ ГЕС ПОСТРАЖДАЄ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ

Статьи по теме