UA
RU

Екоцид: через підрив росією Каховської ГЕС постраждає сільське господарство України

У Мінагрополітики попередньо підрахували збитки, які росія завдала сільському господарству України. Через підрив Каховської ГЕС буде затоплено десятки тисяч гектарів земель. А поля на півдні України можуть перетворитися на пустелі.

Екоцид через підрив Каховської ГЕС сільське господарство України

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, через підрив Каховської ГЕС буде затоплено десятки тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Орієнтовно — 10 тисяч гектарів на правобережжі і в десятки разів більше на лівому березі. Україна може втратити декілька мільйонів тонн врожаю. Після того, як зійде вода, затоплені землі потребуватимуть повної агроекологічної оцінки стану грунтів. Здебільшог грунти треба буде відновлювати. 

Унаслідок підриву дамби зупиниться водопостачання 31 системи зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Для порівняння, у 2021 році ці системи забезпечували зрошення на 584 тисяч гектарів. З цих полів Україна збирала близько 4 млн тонн зернових і олійних культур, на суму близько 1,5 млрд доларів.

Через підрив, який вчинили росіяни, без джерела води залишиться 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% – в Запорізькій, 30% – в Дніпропетровській областях. Вже наступного року поля на півдні України можуть перетворитися на пустелі. 

Екоцид через підрив Каховської ГЕС сільське господарство України

Терористичний акт, вчинений росією на Каховської ГЕС, знищую рибне господарство. Фахівці вже фіксують загибель риб. Щойно закінчився період нересту. Внаслідок падіння рівня води ікра висохне на змілілих ділянках. Фауна Каховського водосховища, винесена з потоком води, також загине. Коли вода зійде, ця риба опиниться на суходолі. Загине й прісноводна риба, яку винесе у солоні води Чорного моря. Також через масивний наплив прісної води може загинути чорноморська фауна. Збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд. грн. 

У Мінагрополітики наголошують, що ці дані наведені лише за попередніми оцінками. Остаточні висновки можна буде зробити, коли рівень води стабілізується. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Читайте також: У НОВІЙ КАХОВЦІ ЗАТОПИЛО ЗООПАРК «КАЗКОВА ДІБРОВА»

 

 

Статьи по теме