В Україні сьогодні створюється велика кількість стартапів у різних областях: від високих технологій і гаджетів до моди та фінансових сервісів. Деякі проекти вже стали відомими, встигли збудувати повноцінні компанії та залучити постійних клієнтів. Ось деякі з них.
Цей проект створили троє українців: Олександр Нескін, Андрій Клен та Ярослав Ажнюк. Його ідея припала до смаку багатьом інвесторам та потенційним покупцям. Petcube – це гаджет, що дозволяє господареві спілкуватися і грати зі своїм домашнім вихованцем, навіть перебуваючи десь далеко. Пристрій обладнаний камерою, мікрофоном, динаміками та лазерним променем, підключається до смартфону. На краудфандинговому майданчику Kickstarter стартапу вдалося зібрати понад $250 тис. У 2014 році проект отримав звання найкращого hardware-стартапу Європи. Гаджети продаються як в Україні, так і за кордоном.
Основна «родзинка» цього стартапу – простота його використання. Kwambio дозволяє роздруковувати на 3D-принтері практично будь-що, використовуючи тільки смартфон або комп’ютер. Крім того, компанія допомагає своїм замовникам створювати унікальні предмети декору, дизайну та прикрас.
Засновником проекту є Володимир Усов. У 2014 році команда стартапу стала переможцем конференції IDCEE-2014, що проходила у Києві. Крім того, Kwambio вдалося залучити інвестиції у розмірі $500 тис. від одеської компанії. У 2015 році стартап став резидентом акселератора TechStars. Сьогодні компанія базується в Нью-Йорку та орієнтується на ринки США та Великобританії.
Новина про те, що український стартап Looksery купила американська компанія Snapchat, яка вже стала легендарною у вересні минулого року, облетіла світ за лічені секунди. Сума угоди – $150 млн.
Спочатку цей одеський стартап був мобільним додатком, що дозволяє в режимі реального часу змінювати власну особу. Набір сервісів та функціонал дозволяв гарно чи смішно виглядати під час розмови у чаті чи відеоконференції. Після свого релізу технологія Looksery стала набирати популярності. Додаток завантажили понад 3 млн разів, а сама технологія привернула увагу зарубіжних компаній.
Один із найбільших фотобанків теж створений українцем Дмитром Сергєєвим у 2008 році. Засновник Depositphotos зізнається, що на запуск проекту він витратив понад $1 млн. Але зусилля того коштували: вже за 3 роки до компанії прийшов успіх. Вартість Depositphotos досягла $100 млн, а дохід становив $6 млн.
Сьогодні цим сервісом користуються у 192 країнах. Штаб-квартира компанії розташована у Нью-Йорку, у Києві працює команда розробників.
Спалахи для iPhone від української компанії Concepter справді підкорили світ. Вони активно продаються не тільки в App Store, але й на інших світових майданчиках, таких як Amazon.
Засновник проекту Влад Тисленко вигадав Iblazr кілька років тому, коли фотокамери на смартфонах від Apple набирали популярності, але їм не вистачало гарних спалахів. На розробку гаджета пішло 9 місяців. Потім була велика робота з виведення проекту на ринок та на Kickstarter. У результаті вдалося зібрати суму в кілька разів більшу за заявлену.
На цьому команда Concepter не зупинилася та продовжує випускати нові пристрої. Так, минулого року вона презентувала оновлену версію спалаху.
Цей проект є відмінним рішенням для тих, хто хоче вивчати іноземні мови, але не може відвідувати очні заняття.
Preply – платформа для пошуку викладача іноземного, заняття з яким проводяться в основному Skype. Вибір досить великий: легко знайти як викладача для початкового рівня, так і носія мови.
Стартап у 2013 році заснував Кирило Бігай. З того часу проект розвивається та залучає студентів з різних країн. У липні 2015 року Preply отримав інвестиції від акселератора TechStars та став його резидентом.
Статті на тему
Своя річ: як запустити власний стартап
Нове покоління: 3 поради для food-стартапів
Високі технології: Еліс Бентінк та її стартап Code First: Girls