UA
RU

«Сексист року 2022»: Антипремія від #сексизм_патруль Гендер в деталях

Редагувати переклад

Інформаційний ресурс «Гендер в деталях» у своєму телеграм каналі веде рубрику #сексизм_патруль, в якій оперативно реагують на сексистські висловлювання та дії в публічному просторі. Автори каналу разом із читачами відзначили тих, хто осоромився найбільше.

Мета іронічної ініціативи: донести до «героїв», що сексизм – це не те ж саме, що сексуальність. І вихвалятися ним соромно та ницо. Згідно результатів голосування, у наступному порядку розподілили місця: 

1 місце 

Олексій Арестович (блогер, політичний діяч), який, здається, в цьому році пробіг марафон по диким та ганебним висловлюванням. Ось, наприклад, про те, як він образився на активіст(ок) та почав їх обзивати в своїх соцмережах та про те, як заявив, що гомосексуальність – це девіація.

«Сексист року 2022»: Антипремія від #сексизм_патруль Гендер в деталях-Фото 1

Ілюстрація Oleksandr Grekhov «Арестович втрачає зв’язок з реальністю», реакція українського твіттеру та скрін поста-відповіді Арестовича КиївПрайду

2 місце

Володимир Петров (блогер, чорний політтехнолог) та його негатив в сторону жінок, феміністок, і конкретне обливання брудом дівчат з «Палає». Петров спровокував масштабний скандал в блогосфері, опублікувавши картинку, в якій оральний секс показаний як приниження жінки. В коментарях йому пояснили, що з цим не так. Та замість сприйняти критику, опублікував ту ж саму картинку і «пожартував», що феміністки зґвалтовані батьком. «Коли чекаєшь в гості подругу, щоб обговорити перспективи отримання гранта на феміністичний рух в Україні, але твій батько несподівано повертається з роботи ранійше ніж зазвичай», – підписав ілюстрацію Петров.

3 місце 

 5 канал, який випустив скандальний календар з оголеними журналістками.

«Сексист року 2022»: Антипремія від #сексизм_патруль Гендер в деталях-Фото 2

4 місце 

Музичний гурт Калуш та репер Skofka, які використали в своїй пісні дуже дивний сексистський рядок, за який потім вибачалися. Зокрема, в своїй пісні музиканти використали доволі безглуздий рядок «Воля – це дівчина, що любить дім, тільки руским би не дала». За словами соліста Олега Псюка, він писав про дім, а не про дівчину. І саме дім вона не віддала б росіянам. «Воля – це дівчина, яка любить свій будинок, свою батьківщину (трек цей же про неї, а не про дівчину) і цей будинок вона б не віддала «руським». Але при написанні, хто пише музику, той мене зрозуміє, іноді ми скорочуємо якісь слова, якісь прибираємо, щоб воно влізло за звучанням. Вже розумію, що я невдало скоротив, і ви побачили іншу суть, образливу! Образливу комусь для волі, комусь для «дівчини». За що мені прикро, і я перепрошую, як би це складно не було«, – написав Олег на своїй сторінці в Instagram.

5 місце

Іван Богдан (колишній гендиректор Yakaboo), який сказав, що жінки купують книжки на гроші своїх чоловіків, а після цього звільнився.

Текст: https://t.me/genderindetail

Читайте також: ПРО ІНСТИТУТ РЕПУТАЦІЇ У СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ: КОЛОНКА ЗОРЯНИХ ПЕЛЕХ 

Статьи по теме