Сексуальне насильство як зброя агресора проти української нації. Як ми можемо допомогти?
Сексуальне насильство — це зброя, яку ворог активно використовує проти української нації: знищити жінку морально, аби вона не могла продовжувати рід. Цей страшний досвід залишається у свідомості жінки, позбавляє її відчуття безпеки та повноти життя. Вціліла жінка транслює своїм нащадкам тривогу та безпомічність. Проєкт GIDNA допомагає жінкам, які зазнали сексуального насильства, або ж стали його свідками, пережити цей травматичний досвід.
За рік повномасштабного російського вторгнення Прокуратура України отримала близько 170 звернень від українців, які зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів. Про це повідомляють Суспільне.Новини, цитуючи виступ Олени Зеленської на міжнародній конференції “Об’єднання заради справедливості”, яка відбулася у березні цього року у Львові. Про те скільки насправді українських жінок піддавалися сексуальному насиллю, перебуваючи під російською окупацією? Та яка частка з них звернулася за допомогою до психолога?
Зараз в Україні існує багато ініціатив на державному рівні — волонтерські та соціальні ініціативи, гарячі лінії та центри психологічної підтримки, які надають кваліфіковану психологічну підтримку постраждалим від сексуального насилля з боку російських загарбників. Є спеціальні благодійні проєкти, де кожна жінка може безоплатно отримати курс психологічної допомоги від психотерапевта. Але кількість звернень до них суттєво менша за офіційну статистику. Причин, чому української жінки обирають замовчувати свою психологічну травму, може бути декілька. Серед них — знецінення себе та своєї проблеми, бо звертатися до психолога не заведено в їхній родині, тому що бояться осуду, не можуть наважитися чи просто не знають куди звернутись. Саме так і працює зброя сексуального насилля, яку, на жаль, ворог активно використовує проти української нації — знищити жінку морально, аби вона не могла продовжувати рід.
«Цей страшний досвід залишається у свідомості жінки, не даючи відчуття безпеки, повноти життя. Передаючи нащадкам тривогу і безпомічність. Жінка відчуває біль, який замикає її у пастку самотності. І коли поруч немає підтримки, — жінка завмирає у мовчазному болю. Її відчуття цінності, гідності, безпеки та права на свободу просто зникають, розчиняються у скоєному злочині», — розповідає Євгенія Аракєльян, одна з провідних психологинь проєкту GIDNA.
Проєкт GIDNA, заснований благодійним фондом Future For Ukraine, надає безоплатну та анонімну психологічну допомогу українським жінкам, які зазнали сексуального насилля від російських військових.
“Програма GIDNA розрахована на допомогу за короткий термін — 10 онлайн-сесій від професійних психотерапевтів. Наша ціль — повернути жінці віру, що вона керує своїм життям і вона цінна! Ми маємо зберегти нашу націю, справжніх берегинь українського роду, адже кожна жінка того GIDNA!” — зазначає Олена Ніколаєнко, Голова Ради FFU США та Польща, волонтерка-кураторка зі стратегії та розвитку FFU Україна, яка також є кураторкою проєкту GIDNA.
Фахівці GIDNA спеціалізуються саме на роботі з травмою насильства та регулярно отримують супервізії від Ізраїльської коаліції травми.
Якщо ви стали свідком або пережили сексуальне насильство з боку російських військових, заповніть анкету на сайті або зверніться за телефоном +38 (050) 909-88-81 з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 19:00. Фахівці проєкту гарантують повну анонімність кожного звернення.
Читайте також: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ, ЯКЩО ЛЮДИНА ЗНИКЛА БЕЗВІСТИ ЗА ОСОБЛИВИХ ОБСТАВИН